Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

spolszczenia do gier

Ciekawostki internetowe.

8 stycznia 2016 został aktywowany pierwszy sztuczny człowiek - replikant

8 stycznia 2016 został aktywowany pierwszy sztuczny człowiek - replikant - 5.0 out of 5 based on 1 vote
1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 głos)

pierwszy replikant blade runnerDziś 8 stycznia 2016 roku, czyli szczególny dzień, w którym oczy otworzył pierwszy replikant, inaczej sztuczny człowiek. Człowiek nieodróżnialny od prawdziwego... a przynajmniej tak wyobrażał sobie ten dzień w 1982 roku autor filmu Blade Runner. To filmowy początek ważności replikanta Roya Batty’ego, którego w "Łowcy androidów" wcielił się aktor Rutger Hauer.

Ridley Scott przedstawił w "Łowcy androidów" niezwykle mroczną wizję zdehumanizowanego świata przyszłości. W jego filmie, pochodzącym z 1982 roku, replikant o nazwie Roy Batty został aktywowany 8 stycznia 2016 roku. Tak wysoko rozwinięte maszyny to wciąż science fiction i na prawdziwego replikanta na miarę Batty’ego trzeba będzie zapewne jeszcze długo poczekać.

Najsłynniejsza scena z filmu Blade Runner:
youtube.com/watch?v=NoAzpa1x7jU

Rekord świata w najdłuższej sesji growej pobity!

Rekord świata w najdłuższej sesji growej pobity! - 5.0 out of 5 based on 1 vote
1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 głos)

pga-rekordOd piątku – pierwszego dnia Poznań Game Arena – Hubert „Gordon” Blejch starał się pobić rekord Guinnessa w najdłuższej sesji growej na świecie. Udało mu się zakończyć próbę sukcesem!

Zmagania Gordona można było śledzić od kilku dni w internecie. Dotychczasowy rekord świata w najdłuższej sesji growej należał do Australijczyka Okana Kaya, który przy jednej z odsłon Call of Duty spędził 135 godzin, 15 minut i 10 sekund. Nasz rodak miał więc wysoko postawioną poprzeczkę – musiał grać bezustannie przez co najmniej 5 i pół dnia.

Dziś w nocy udało mu się pobić wynik Kaya. Przy grze Sniper Elite III: Afrika Gordon spędził 136 godzin, 3 minuty i 30 sekund. W planach było osiągnięcie 150 godzin, ale Blejch był już wycieńczony i doszedł do wniosku, że nie da rady wysiedzieć dłużej przed komputerem. Najgorsze były ponoć dwie ostatnie noce, w których nowy rekordzista doznał kilku kryzysów. To właśnie wtedy wykorzystano większość przysługujących graczowi przerw.

Oczywiście wynik musi jeszcze zostać oficjalnie uznany. W tym celu niezbędne jest przesłanie do głównej siedziby Księgi Rekordów Guinnessa stosownych dowodów – w tym zeznania świadków, filmik i wykonywane co minutę zdjęcia. Odpowiednia decyzja powinna zostać podjęta w ciągu miesiąca.

Warto także przypomnieć, że w czasie bicia rekordu zbierane były pieniądze na cele charytatywne - w trakcie akcji zgromadzono w sumie ponad 2,4 tysiąca euro, które zostaną przekazane fundacji RAK-OFF i organizacji Child's Play. Pieniądze zostaną przekazane na zakup konsol do gier dla chorych dzieci, które trafią do szpitali.

70. rocznica Powstania Warszawskiego w grze Enemy Front!

70. rocznica Powstania Warszawskiego w grze Enemy Front! - 5.0 out of 5 based on 2 votes
1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2 głosy)

enemy front powstanie warszawskieEnemy Front to polska gra FPP stworzona przez studio CI Games i działająca na silniku CryEngine 3. Rozgrywka osadzona jest w realiach II Wojny Światowej, a jej fragment przebiega podczas Powstania Warszawskiego. Głównym bohaterem jest reporter wojenny - Robert Hawkins, który przyłącza się do ruchu oporu. Ze względu na duże powiązanie gry z Powstaniem Warszawskim, jej twórcy postanowili wyjątkowo uczcić jego 70. rocznicę.

Rocznica przypada ona 1 sierpnia o godzinie 17.00. Właśnie o tej porze, wszystkie rozgrywki sieciowe w Enemy Front zatrzymają się na 1 minutę. Dodatkowo, gracze zobaczą komunikat z linkiem do strony itwasntagame.com, na której będzie znajdował się film dokumentalny pt. „There is a city" w reż. Wojciecha Jeżowskiego oraz wiele innych faktów na temat Powstania Warszawskiego.

Jak powiedział Marek Tymiński, prezes studia CI Games: „Celem naszej akcji jest propagowanie wiedzy o Powstaniu Warszawskim wśród ludzi, którzy pewnie nie zainteresowaliby się nim sami z siebie. Podczas pracy nad Enemy Front zdaliśmy sobie sprawę, że to istotne dla Polaków wydarzenie, jest bardzo słabo znane i praktycznie nierozumiane poza granicami Polski".

Inicjatywa studia jest bardzo oryginalna i godna pochwały. Oczywiście ma na celu również promocję Enemy Front, zwłaszcza, że gra nie zebrała zbyt pozytywnych opinii, ale taki sposób reklamy raczej nikomu nie powinien przeszkadzać.

Piosenkarka Lindsay Lohan pozywa twórców GTA V

Piosenkarka Lindsay Lohan pozywa twórców GTA V - 5.0 out of 5 based on 1 vote
1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 głos)

lindsay lohanAmerykańska piosenkarka i aktorka Lindsay Lohan pozwała Rockstar Games oraz Take-Two Interactive. Oskarżenia dotyczą bezprawnego wykorzystania wizerunku gwiazdy w grze Grand Theft Auto V.

Jeszcze w grudniu zeszłego roku amerykańska celeberytka Lindsay Lohan zagroziła twórcom Grand Theft Auto V procesem w związku z bezprawnym wykorzystaniem jej wizerunku w grze. Przez ostatnie pół roku sprawa jednak ucichła, co mogło sugerować, że zamiary wystąpienia na drogę sądową zostały porzucone. Nic bardziej mylnego, aktorka i piosenkarka wypełniła pozew, skierowany przeciw Rockstar Games oraz Take-Two Interactive.

Gra "Był Sobie Człowiek" od teraz na Androidzie!

Gra "Był Sobie Człowiek" od teraz na Androidzie! - 5.0 out of 5 based on 2 votes
1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2 głosy)

byl czlowiek mainSerial animowany "Był sobie człowiek" swego czasu był jedną z najpopularniejszych serii edukacyjnych dla młodszych widzów. Serial przyciągał przed telewizory nie tylko najmłodszych, ale także ich rodziców. Dziś powraca on jako darmowa gra na Androida.

Gra jest planszówką z elementami RPG, więc aby w nią zagrać, dobrze byłoby mieć drugiego gracza. Każdy z graczy wybiera jednego z dostępnych bohaterów, o różnych statystykach. Postaci mogą być wzmacniane za pomocą ulepszeń kupowanych w sklepie przy użyciu zdobywanych w trakcie grania monet.

Każda osoba, na początku gry, dostaje trzy misje, z czego jedną może wymienić. Na planszy zaznaczone zostaną miejsca, związane z naszymi misjami, pojawią się zbóje oraz rozmaite zadania poboczne.

Celem gracza jest wypełnienie wszystkich trzech zadań, zanim dokonają tego inni gracze. Aby wygrać z pozostałymi, będziemy musieli wędrować po planszy, odpowiadać na pytania, czasami walczyć ze zbójami. Usprawnienia i przeszkody kosztują jednak sporo monet, które uzyskujemy za walkę ze zbójami i odpowiedzi na pytania, należy więc rozsądnie dysponować swoją sakiewką.

Darmowa wersja gry posiada wyłącznie pytania dotyczące średniowiecza. Istnieje jednak możliwość dokupienia zadań związanych ze starożytnością, czasami nowożytnymi, dwudziestym wiekiem oraz kolejnych pytań związanych ze średniowieczem. Cena każdego okresu to  6,41 zł.

Pobierz grę na Androida z oficjalnego sklepu Google Play:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.synergyit.OnceUponATime.Man

Klasyki TopWare za dowolną kwotę!

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)

darmowe gryRuszyła 3. edycja GamesRage, dedykowana graczom PC, w ramach której można nabyć pakiet klasyków od TopWare za wybraną przez siebie kwotę. Kwota ta zostanie podzielona pomiędzy wydawców, Fundację Nowoczesna Polska oraz organizatorów wyprzedazy.

W skład podstawowego pakietu gier, za dowolnie wybraną kwotę, wchodzą:

  • Earth 2160 – tytuł jest kontynuacją wydarzeń znanych z trzech części Earth 2150. Do sporu między frakcjami dołączają Obcy, którzy przez lata byli uśpieni na Marsie, a teraz chcą zaprowadzić swój ład w Galaktyce.
  • Polanie 2 – strategia czasu rzeczywistego, która, w trzech kampaniach, pozwoli poznać historię księcia Mirko. Tytuł posiada elementy znane z gier RPG, dzięki czemu postaci zdobywają doświadczenie, korzystają z różnorodnej broni, czarów czy przedmiotów. Produkcja posiada także sieciowy tryb dla wielu graczy.
  • X-Blades – gra znana także jako Oniblade. Gracze wcielą się w postać pięknej, uzbrojonej po zęby bohaterki, która przebędzie 20 lokacji wycinając w pień swoich przeciwników. Tytuł wyróżnia się nieliniową fabułą, której osią jest tajemniczy artefakt i okrutna klątwa.
  • Kurka Wodna 2 – gracz, używają kursora myszki jako celownika, musi zestrzelić jak najwięcej kurczaków, które pojawiają się na ekranie. Do przejścia jest sześć poziomów, zaś do naszej dyspozycji oddano trzy rodzaje broni.

Dodatkowo, osoby, które wpłacą kwotę powyżej średniej, mogą liczyć także na dwie gry RPG Two Worlds Epic Edition oraz Two Worlds II.

Można dokonać płatności za pomocą PayPala i DotPay (tylko w Polsce). Organizatorzy już planują dodanie do tej odsłony kolejnych tytułu, toteż warto trzymać rękę na pulsie! Polecamy!