Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Piosenkarka Lindsay Lohan pozywa twórców GTA V

Piosenkarka Lindsay Lohan pozywa twórców GTA V - 5.0 out of 5 based on 1 vote
1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 głos)

lindsay lohanAmerykańska piosenkarka i aktorka Lindsay Lohan pozwała Rockstar Games oraz Take-Two Interactive. Oskarżenia dotyczą bezprawnego wykorzystania wizerunku gwiazdy w grze Grand Theft Auto V.

Jeszcze w grudniu zeszłego roku amerykańska celeberytka Lindsay Lohan zagroziła twórcom Grand Theft Auto V procesem w związku z bezprawnym wykorzystaniem jej wizerunku w grze. Przez ostatnie pół roku sprawa jednak ucichła, co mogło sugerować, że zamiary wystąpienia na drogę sądową zostały porzucone. Nic bardziej mylnego, aktorka i piosenkarka wypełniła pozew, skierowany przeciw Rockstar Games oraz Take-Two Interactive.

Lohan uważa, że twórcy stworzyli jedną z drugoplanowych postaci, Lacey Jonas, w oparciu o jej osobę – wzorując się zarówno na twarzy czy fryzurze, jak i na stroju. W pozwie czytamy też, że Rockstar „zawłaszczył" sobie nawet całą stworzoną przez aktorkę linię ubrań. Kolejny punkt oskarża producenta o zbytnie inspiracje hotelem Chateau Marmont, w którym aktorka mieszkała przez długi czas. Lohan twierdzi, że wirtualny The Gentry Manor Hotel, gdzie podczas jednej z misji mamy nagrać uprawiającą seks parę, jest wierną kopią wspomnianego budynku. Ciekawym smaczkiem może być fakt, że sam zarząd Chateau Marmont już dwa lata temu zabronił gwieździe wstępu po tym, jak nie zapłaciła ona opiewającego na sumę 46 tysięcy dolarów rachunku za półtoramiesięczny pobyt.

Oczywiście dla Rockstar Games podobne oskarżenia – zapewne zresztą nie bezpodstawne – pierwszyzną nie są. Niedługo po premierze amerykański raper Daz Dillinger zarzucił twórcom bezprawne wykorzystanie dwóch utworów jego autorstwa, domagając się odpowiednio wysokiej rekompensaty lub zniszczenia wszystkich niesprzedanych kopii gry. Ponadto w lutym tego roku odszkodowania o łącznej wysokości 40 milionów dolarów żądała Karen Gravano, znana z programu Mob Wives córka byłego kryminalisty.

 

za gry-online.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.



Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: