Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Odkopano na pustyni dyskietki Atari z mityczną grą E.T.!

Odkopano na pustyni dyskietki Atari z mityczną grą E.T.! - 5.0 out of 5 based on 1 vote
1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 głos)

wykopano gre etDawno, dawno temu, w czasach piksela łupanego, Atari zakopało na pustyni w Nowym Meksyku tysiące niesprzedanych egzemplarzy gry na podstawie filmu E.T – tytułu będącego jedną z największych wtop w branży gier. Tak przynajmniej głosi legenda przekazywana sobie z ust do ust graczy. Po wielu latach okazało się, że mit nie jest opowieścią wyssaną z palca – odnaleziono porzucone kartridże z produkcją!

E.T. The Extra-Terrestrial – egranizacja filmu Stevena Spielberga - jest symbolem krachu branży gier z 1983 roku. Produkcja jest jedną najgorszych w historii, a do tego Atari popełniło podstawowy błąd – wypuściło na rynek więcej sztuk niż było konsol Atari 2600! :D Według krążących od kilkudziesięciu lat opowieści, firma miała zakopać niesprzedane egzemplarze na pustyni w Nowym Meksyku koło miasteczka Alamogordo.

Legenda przestała być jednak tylko legendą – w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia odkopanych dyskietek z grą. Na zlecenie Microsoftu kręcącego dokument o micie związanym z E.T. ekipa budowlana przeczesała miejsce, w którym miały zostać zakopane kartridże. Odnaleziono kilka milionów egzemplarzy produkcji oraz porzucony przez Atari sprzęt.

Tym samym jeden z największych mitów branży okazał się... prawdą! :)

et2et3

na podstawie: cd-action

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: