Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Xiaomi Mi Air Purifier 2S - wyjaśnienie czym różni się wersja EU od CN?

Xiaomi Mi Air Purifier 2S - wyjaśnienie czym różni się wersja EU od CN? - 4.7 out of 5 based on 7 votes
1 1 1 1 1 Ocena 4.71 (7 głosy)

Xiaomi Mi Air Purifier 2S - wyjaśnienie czym różni się wersja EU od CN?Jeżeli nie masz czasu czytać dokładnego wyjaśnienia, to od razu kup wersję CN, czyli chińską Xiaomi Mi Air Purifier 2S i ciesz się świeżym powietrzem!

A jeżeli interesuje Cię dokładniejszy opis, to zapraszamy do dalszej części tego artykułu, zależnie od Waszego zainteresowania tym tematem.

Niniejszy artykuł jest w zamierzeniu jednym z czterech artykułów nt. oczyszczacza powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2S. Kolejnymi trzema artykułami będą:
- kompendium wiedzy (już jest!)
- jego recenzja,
- poradnik jak całkowicie zautomatyzować pracę oczyszczacza, poprzez zastąpienie trybów Auto i Nocnego, własnymi regułami w trybie Automatyzacji,

- jak aktywować w wersji EU brakującą opcję w automatyzacji, opcję stężenia PM (tak pojawił się na to sposób i działa, niestety Xiaomi może to zablokować w każdej chwili, ale narazie cieszymy się, że można ;) )

 

Jak odróżnić wersję EU od CN oczyszczacza Xiaomi Mi Air Purifier 2S?

Po podłączeniu do prądu i włączeniu oczyszczacza przyciskiem "power" na obudowie, na wyświetlaczu oczyszczacza pojawia się zawsze komunikat informując o stanie zużycia filtra. Jeżeli komunikat jest w języku angielskim, to jest to oczyszczacz w wersji EU, jeżeli komunikat to ciąg bardzo wymyślnych znaczków chińskich, to jest to wersja CN.

Również wyjęcie filtra i uruchomienie oczyszczacza, spowoduje wyświetlenie komunikatu o braku filtra, na podstawie którego również rozpoznamy, czy jest to wersja EU, czy też CN.

Ale bez obaw, do obsługi samego oczyszczacza przyciskami na obudowie nie jest wymagana znajomość jakiegokolwiek języka - gdyż "menu" jest w formie graficznej. A aplikacja na Androida/iPhona dostępna jest w języku polskim, angielskim i... chińskim, gdyby ktoś chciał się nauczyć tej egzotyki ;)

Czym się różni Xiaomi Mi Air Purifier 2S w wersji EU od CN?

Narosło wiele mitów nt. różnic pomiędzy sprzedawaną wersją EU i CN. Spowodowane jest to tym, że polscy sprzedawcy posiadają głównie w swojej ofercie wersję EU i w oczywisty sposób chcą, żeby to ona najlepiej się sprzedawała :] To oni głównie próbowali rozpowszechniać różne wymyślone historie o nadprzyrodzonych własnościach EU, a których miał nie posiadać oczyszczacz w wersji CN. Jeszcze w listopadzie, na początku sezonu grzewczego, wersja EU na polskim rynku średnio kosztowała dużo więcej niż wersja CN. Trend ten odwrócił się wraz ze wzrostem świadomości kupujących, dowiedzieli o pewnej istotnej dla nich różnicy. Wiedza ta sprawiła, że bardziej poszukiwanym przez kupujących stał się oczyszczacz w wersji CN i sytuacja się odwróciła - w miesiącu lutym cena CN poszybowała w górę, a jego dostępność z polskiego sklepu stałą się utrudniona.

Główne różnice pomiędzy wersją CN, a EU oczyszczacza Xiaomi Mi Air Purifier 2S:
- wersja EU posiada krótką instrukcję obsługi, wersja CN zamawiana z Chin zazwyczaj ma ją po chińsku, ale polskie sklepy dodają do wersji CN zazwyczaj również instrukcję po polsku tą samą, co do wersji EU:

polska instrukcja z wersji PL(na powyższym zdjęciu polska instrukcja dodawana do wersji CN przez jeden z polskich sklepów)

- wersja EU posiada w standardzie wtyczkę zasilającą EU, wersja CN kupowana z polskich sklepów też powinna ją mieć, w wypadku zamówień z chin do Europy większość sklepów również wysyła wtyczkę europejską (koszt samodzielnego zakupu kabla zasilającego lub przejściówki z wtyczką EU to zaledwie 5zł),
- komunikat o stanie filtra, o resecie stanu filtra, o braku filtra, o konieczności wymiany filtra w wersji EU są wyświetlane na wyświetlaczu oczyszczacza w języku angielskim, w chińskiej wersji oczyszczacza po chińsku (w aplikacji oczywiście tego typu komunikaty są w języku który mamy ustawiony na telefonie, czyli polskim),

komunikat wersji CN(na powyższym zdjęciu komunikat po uruchomieniu informujący o stanie filtra w wersji CN oczyszczacza)

- najważniejszą różnicą, za sprawą której nie ma sensu kupować oczyszczacza w wersji EU jest fakt, że wersja EU nie posiada opcji w trybie Automatyzacji, dzięki której można zdefiniować własne warunki działania oczyszczacza na podstawie odczytów stężenia zanieczyszczenia z wbudowanego czujnika PM 2,5.

brak pm mi home

(na zdjęciu powyżej: dwie brakujące opcje w oczyszczaczu w wersji EU)

Screenshot Mi Home 01(tylko w wersji CN: warunek automatyzacji, dzięki któremu oczyszczacz sam włączy się w trybie Auto gdy stężenie przekroczy PM przekroczy wartość 50 oraz dostaniemy powiadomienie na telefonie o wysokości stężenia)

To główne różnice. Na pierwszy rzut oka brak możliwości automatyzacji na podstawie stężenia PM może wydawać się mało ważną opcją, dopóki kupujący, szczególnie po fakcie dowiaduje się, co stracił wybierając wersję EU. Co daje w praktyce dodatkowa opcja w wersji CN? Magię ;) Posiadając wersję CN, można ustawić ją aby włączyła się i zaczęła pracować tylko wtedy, kiedy jest zanieczyszczone powietrze. I jak już oczyści powietrze, to sama się wyłączy... i ponownie włączy gdy zajdzie taka potrzeba, czyli wzrośnie zanieczyszczenie. Wersję EU standardowo nie można tak ustawić - nie wyłączy się sama gdy oczyści powietrze, również się nie włączy.

Screenshot Mi Home 02(tylko w wersji CN: warunek automatyzacji, dzięki któremu oczyszczacz sam wyłączy się gdy stężenie PM będzie mniejsze niż 10)

Dzięki tej dodatkowej opcji, oczyszczacz nie musi niepotrzebnie pracować, nie musi zużywać niepotrzebnie prądu, w końcu nie musi niepotrzebnie generować zbędnego hałasu ;)

UWAGA: Pojawiła się możliwość dodania brakujących opcji do oczyszczacza w wersji EU, więcej informacji w naszym kompendium wiedzy nt. tego oczyszczacz!

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: