Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Rekord świata w najdłuższej sesji growej pobity!

Rekord świata w najdłuższej sesji growej pobity! - 5.0 out of 5 based on 1 vote
1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 głos)

pga-rekordOd piątku – pierwszego dnia Poznań Game Arena – Hubert „Gordon” Blejch starał się pobić rekord Guinnessa w najdłuższej sesji growej na świecie. Udało mu się zakończyć próbę sukcesem!

Zmagania Gordona można było śledzić od kilku dni w internecie. Dotychczasowy rekord świata w najdłuższej sesji growej należał do Australijczyka Okana Kaya, który przy jednej z odsłon Call of Duty spędził 135 godzin, 15 minut i 10 sekund. Nasz rodak miał więc wysoko postawioną poprzeczkę – musiał grać bezustannie przez co najmniej 5 i pół dnia.

Dziś w nocy udało mu się pobić wynik Kaya. Przy grze Sniper Elite III: Afrika Gordon spędził 136 godzin, 3 minuty i 30 sekund. W planach było osiągnięcie 150 godzin, ale Blejch był już wycieńczony i doszedł do wniosku, że nie da rady wysiedzieć dłużej przed komputerem. Najgorsze były ponoć dwie ostatnie noce, w których nowy rekordzista doznał kilku kryzysów. To właśnie wtedy wykorzystano większość przysługujących graczowi przerw.

Oczywiście wynik musi jeszcze zostać oficjalnie uznany. W tym celu niezbędne jest przesłanie do głównej siedziby Księgi Rekordów Guinnessa stosownych dowodów – w tym zeznania świadków, filmik i wykonywane co minutę zdjęcia. Odpowiednia decyzja powinna zostać podjęta w ciągu miesiąca.

Warto także przypomnieć, że w czasie bicia rekordu zbierane były pieniądze na cele charytatywne - w trakcie akcji zgromadzono w sumie ponad 2,4 tysiąca euro, które zostaną przekazane fundacji RAK-OFF i organizacji Child's Play. Pieniądze zostaną przekazane na zakup konsol do gier dla chorych dzieci, które trafią do szpitali.

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: