Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

70. rocznica Powstania Warszawskiego w grze Enemy Front!

70. rocznica Powstania Warszawskiego w grze Enemy Front! - 5.0 out of 5 based on 2 votes
1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2 głosy)

enemy front powstanie warszawskieEnemy Front to polska gra FPP stworzona przez studio CI Games i działająca na silniku CryEngine 3. Rozgrywka osadzona jest w realiach II Wojny Światowej, a jej fragment przebiega podczas Powstania Warszawskiego. Głównym bohaterem jest reporter wojenny - Robert Hawkins, który przyłącza się do ruchu oporu. Ze względu na duże powiązanie gry z Powstaniem Warszawskim, jej twórcy postanowili wyjątkowo uczcić jego 70. rocznicę.

Rocznica przypada ona 1 sierpnia o godzinie 17.00. Właśnie o tej porze, wszystkie rozgrywki sieciowe w Enemy Front zatrzymają się na 1 minutę. Dodatkowo, gracze zobaczą komunikat z linkiem do strony itwasntagame.com, na której będzie znajdował się film dokumentalny pt. „There is a city" w reż. Wojciecha Jeżowskiego oraz wiele innych faktów na temat Powstania Warszawskiego.

Jak powiedział Marek Tymiński, prezes studia CI Games: „Celem naszej akcji jest propagowanie wiedzy o Powstaniu Warszawskim wśród ludzi, którzy pewnie nie zainteresowaliby się nim sami z siebie. Podczas pracy nad Enemy Front zdaliśmy sobie sprawę, że to istotne dla Polaków wydarzenie, jest bardzo słabo znane i praktycznie nierozumiane poza granicami Polski".

Inicjatywa studia jest bardzo oryginalna i godna pochwały. Oczywiście ma na celu również promocję Enemy Front, zwłaszcza, że gra nie zebrała zbyt pozytywnych opinii, ale taki sposób reklamy raczej nikomu nie powinien przeszkadzać.

 

na podstawie: CI Games

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: