Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Portal24h.pl ma już 10 lat!

Portal24h.pl ma już 10 lat! - 5.0 out of 5 based on 2 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)

10 lecie Portal24h

Czy pamiętacie co było przed powstaniem np. Facebooka, YouTube? Przed stworzeniem tych serwisów istniał już wortal www.Portal24h.pl! Dokładnie 25 sierpnia 2003 roku po raz pierwszy w sieci, na darmowym serwerze republika.pl pojawiła się wtedy bardzo skromna stronka zawierająca świeżo wykonane spolszczenie do krwawej i zwariowanej gry Carmageddon 2000 TDR.
W raz z dalszym rozwojem Portal24h.pl gwałtownie rosła też jego popularność, dlatego darmowe usługi oferowane przez republika.pl szybko przestał być wystarczające, aby zaspokoić popularność Portal24h.pl, dlatego zaczęliśmy korzystać z usług znacznie lepszego darmowego hostingu kgb.pl (obecnie nie istnieje). Dalszy wzrost odwiedzin serwisu zmusił do szukania innych rozwiązań umożliwiających prezentowanie zasobów Portal24h.pl. Żaden darmowy hosting nie był już wystarczający, dlatego potrzebowaliśmy wypracować odpowiedni model finansowania serwera, który zaspokoiłby ruch, jaki generujecie Wy Internauci. Dlatego skorzystaliśmy z modelu, który stosuje większość stron internetowych, czyli umożliwiliśmy reklamodawcom prezentowanie swoich treści na stronie. Taki model finansowania pozwolił nadal serwować Wam wszystkie materiały całkowicie za darmo i dodatkowo umożliwia dalszą rozbudowę oraz m.in. pozyskiwanie dla Was nagród w organizowanych przez nas konkursach.
W międzyczasie na łamy naszego wortalu przysyłaliście i przysyłacie nam informacje o Waszych projektach dotyczących spolszczeń gier, a także podsyłacie nam swoje świeżo wykonane spolszczenia, po to aby w krótkim czasie trafiły one do jak największej ilości polskich graczy, którzy będą mogli grać w pełni rozumiejąc fabułę danych gier. Powstawały też grupy osób, które zajmowały się tłumaczeniem gier, niektóre z nich szybko rozwiązywały się, inne rozpadały się niemal szybciej niż powstawały. Warto tu wspomnieć np. o najstarszej grupie zajmującej się nawet obecnie komercyjnymi projektami, grupie Iron Squad. Historycznie warto wymienić nieistniejącą już grupę PLProjekt, na której koncie przetłumaczonych gier znajdowało się około 30 pozycji.
Co jakiś czas na Portal24h.pl pojawiają się również ciekawe, czasami wręcz kontrowersyjne felietony, które nierzadko wzbudzają żywą dyskusję.
W międzyczasie za Waszą namową utworzyliśmy również forum, którego premiera odbyła się 5 lutego 2005 roku. Początkowo administracja Portal24h.pl dość sceptycznie podchodziła do pomysłu powołania do życia forum dyskusyjnego, obawiając się jego małej popularności. Dość szybko okazało się jednak, że dzięki licznym prowadzonym dyskusjom, zaangażowaniu stałych bywalców naszego serwisu w publikowanie dobrych materiałów, owe forum stało się bardzo szybko bogate w wartościową treść i przyciągało nowych forumowiczów. Szczególne uznanie dla naszych wieloletnich moderatorów Iwana oraz mad_prince, którzy poświęcają swój czas, abyście mogli prowadzić bez przeszkód dyskusje i wymieniać się poglądami.
Przez ostatnie lata Internauci mogli zauważyć, że bardziej rozbudowywany i promowany jest dział z legalnymi, zawsze darmowymi grami w pełnych wersjach. Związane jest to z systematycznym spadkiem zainteresowania polskich internautów spolszczeniami do gier, a trend ten podtrzymuje się, dlatego profil Portal24h.pl musi stopniowa zmieniać się. Cieszy nas, że promowana przez nas wieloletnia inicjatywa kupowania tylko gier w naszym ojczystym języku przynosi pozytywne efekty, takie że dziwi obecnie sytuacja wydawania w naszym kraju gry nie posiadającej polskiej wersji językowej, a nie jak na początku działania serwisu, gdy gry w polskich wersjach były rzadkością.
Cieszy nas to, że wielu z Internautów jest z nami niemal od samego początku i nawet ostatnio przypominają o tym np. na naszym facebookowym profilu. Trzeba przypomnieć również, że zaledwie przez kilka miesięcy nasz facebookowy profil zyskał ponad 1000 polubień. Dzięki!

Więcej o historii serwisu:
www.portal24h.pl/main/informacje-o-wortalu-portal24h.pl/index.html

Co już niedługo na Portal24h.pl?
Przez 10 lat serwis ma już piąty design, kilka razy zmieniał się również sam silnik strony. Aktualny design strony (nazywany również "5. odsłoną") w porównaniu do poprzednich towarzyszy nam od dłuższego już czasu. Jednak czas na zmiany! Już niedługo będziecie mogli podziwiać "6. odsłonę"! Nowy design będzie również przystosowany pod mniejsze ekrany smartfonów i tabletów, gdyż popularność tych urządzeń rośnie, a tym samym częściej korzystacie z nich podczas przeglądania Portal24h.pl. Dlatego już niedługo całkowita zmiana designu strony i "silnika", który przeciętnego Internautę mało interesuje, gdyż jest niedostrzegalny, ale jest bardzo ważny. Niestety nie zdążyliśmy dopracować nowego designu na okrągłą rocznicę, a nie chcieliśmy oddawać w Wasze ręce niedokończonego dzieła, dlatego poświęcimy mu jeszcze trochę czasu i zmiana nadejdzie w stosownym momencie. Więcej pikantnych informacji już niedługo!

Co w dalszej przyszłości?
W dalszym ciągu przez następne co najmniej 10 lat będziemy dostarczać Wam doskonałej rozrywki i interesujących materiałów! ;-)

Urodzinowy konkurs!
Przygotowaliśmy dla naszych Internautów konkurs z okazji 10 urodzin! Szczegóły konkursu zostaną ogłoszone jutro (26.08.2013) o godzinie 15.00. Dlatego poinformujcie znajomych, aby też mogli przyłączyć się do niego. Łatwe, atrakcyjne nagrody czekają!

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: