Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

10 najbardziej chybionych przewidywań na temat rozwoju technologii

10 najbardziej chybionych przewidywań na temat rozwoju technologii - 3.6 out of 5 based on 16 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia do gier
Magazyn T3 stworzył listę dziesięciu najmniej trafnych przewidywań na temat przyszłości technologii, których niechlubnymi autorami byli właściciele i liderzy czołowych firm, wyznaczających w ówczesnej technologii trendy. Stawkę otwiera Sir Alan Sugar, który z twierdzeniem, że "iPod będzie martwy nim minie rok" uplasował się na dziesiątej pozycji.

10. Do następnych świąt iPod będzie kaput
darmowy hosting obrazków

Twierdzeniem tym, podczas jednego z wywiadów w 2005 roku, zabłysnął Sir Alan Sugar - szef Amstrada: Do następnych świąt iPod będzie martwy, skończony, kaput.

Do tej pory iPod sprzedał się w ilości 174 milionów sztuk...

9. Zniszczymy spam w dwa lata

Tymi słowy, podczas World Economic Forum 2004, zapewniał wszystkich nie kto inny, jak Bill Gates. Wprawdzie idea była podniosła, a cel szczytny, jednak jak się sprawdziła - każdy widzi po swojej skrzynce mailowej.

8. Nigdy nie będzie nam potrzeba więcej niż 640 KB pamięci

Sławna sentencja sprzed ponad ćwierć wieku pozwoliła szefowi Microsoftu jako jedynemu znaleźć się w zestawieniu "podwójnie".

Starczy powiedzieć, że niczym nadzwyczajnym nie jest w dzisiejszym komputerze zobaczyć 4 GB pamięci - około 6000 razy więcej.

7. Komputery nie są do użytku domowego


W 1977 roku, dyrektor i założyciel firmy DEC (Digital Equipment Corp) - Ken Olsen, uparcie przekonywał, że nie ma najmniejszego powodu, dla którego ktokolwiek chciałby mieć coś takiego, jak "domowy komputer osobisty".

6. Listy będą dostarczane przez rakietydarmowy hosting obrazków

Arthur Summerfield - generalny naczelnik poczty Stanów Zjednoczonych, przekonywał w 1959 roku, że USA stoi u progu ery "poczty rakietowej".

5. Mieszkania będą czyszczone przez nuklearne odkurzacze


Wizja przyszłości autorstwa Alex'a Lewyt'a - dyrektora Lewyt Corp, spółki produkującej odkurzacze - pochodzi jeszcze z 1950 roku. Twierdził on, że odkurzacze o napędzie atomowym staną się rzeczywistością w przeciągu dziesięciu lat.

4. Telewizja nie przetrwa

Słowa pochodzą z 1946 roku, a odpowiedzialny za nie jest Darryl Zanuck - gruba ryba z 20th Century Fox. Twierdził, że technologia ma krótki żywot, a ludzi szybko zmęczy gapienie się co wieczór w drewniane pudło.

3. Nigdy nie powstanie większy samolotdarmowy hosting obrazków

Słowa miały paść z ust projektanta Boeinga 247, zaraz po udanym, dziewiczym locie samolotu w roku 1933.

Obecnie największym pasażerskim samolotem świata jest Airbus A380, zapewniający miejsce dla 853 osób. Dla porównania, Boeing 247 był samolotem dziesięcioosobowym...

2. Promienie X to mistyfikacja

W 1883 roku, o oszustwie przekonywał Lord Kevlin - prezes Royal Society.

1. Wielka Brytania nie potrzebuje telefonów

Stawkę zamykają słowa naczelnego projektanta Królewskiej Poczty - Sir William'a Preece'a, który w 1878 roku miał powiedzieć: Amerykanie potrzebują telefonów, ale my nie. My mamy mnóstwo posłańców.


Na podstawie:
- Daily Mail
- itbiznes.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: