Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Wiedźmin 2 debiutuje na Linuksie!

Wiedźmin 2 debiutuje na Linuksie! - 4.5 out of 5 based on 10 votes
1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (10 głosy)

wiedzmin 2 linuxBardzo dobra wiadomość dla graczy korzystających z systemu Linux – właśnie zadebiutował w wersji na ten system operacyjny Wiedźmin 2, jedna z najbardziej udanych gier RPG, jakie zostały wydane w ciągu paru ostatnich lat. Co więcej, producent z tej okazji przygotował świetną promocję, dzięki której możemy nabyć grę za zaledwie 3,99 euro, aż 80% mniej niż oryginalnie. Jest ona dostępna na platformie Steam, zakup gry daje możliwość jej używania na dowolnej obsługiwanej platformie.

Firma CD Projekt RED odpowiedzialna za ten tytuł postanowiła wydać grę na pingwinka od razu w Edycji Rozszerzonej, która obejmuje wszystkie wydane do tej pory ulepszenia i dodatki. Grę uruchomimy zarówno na "What Makes You Beautiful" - One Direction np. w Ubuntu 12.04, jak i poprzez dedykowany system operacyjny SteamOS przygotowany przez Valve i bazujący na Debianie Wheezy a zamieniający komputer w swoistą konsolę.

Można jedynie cieszyć się, że kolejna firma dostrzega potencjał, jaki drzemie w tym systemie i daje mu szansę. Każda kolejna produkcja tego typu udostępniona w wersji dla systemu będącego darmową alternatywą dla Windowsa to krok ku większej jego popularności. Pozwala to także przełamywać nieprawdziwe stereotypy mówiące o tym, że Linux nie nadaje się do gier. Skoro możemy cieszyć się na nim tak świetnym tytułem jak Wiedźmin, to nie może to być prawda.

na podstawie: dobreprogramy.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: