Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

RSS - szybkie informacje o aktualizacjach

RSS - szybkie informacje o aktualizacjach - 5.0 out of 5 based on 1 vote
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
Co to jest RSS?
- Really Simple Syndication (RSS) - oparta na języku XML technika przesyłania nagłówków wiadomości. Dzięki tej metodzie możesz na bieżąco sprawdzać, czy na interesujących Cię stronach pojawiły się jakiś nowe artykuły, czy wiadomość. Nie musisz wchodzić na stronę, RSS automatycznie jest aktualizowany wtedy, gdy na stronie znajdzie się jakaś nowość.

Oto kanały RSS Portal24h.pl:
- RSS: Portal24h.pl - Nowości, Nowinki Internetowe, Sport
 
Czytnik kanałów
Do odczytania informacji przesyłanych za pomoca RSS służą specjalne czytniki lub wtyczki dostępne np. do popularnego komunikatora internetowego Miranda. Do odczytywania kanałów RSS może służyć także np. przeglądarka Opera oraz Firefox w przyszłości także IE 7.0.

Możemy polecić Państwu także specjalne programy, czytniki RSS:

RSSNewserRSSNewser
Bardzo prosty, zajmujący niewiele miejsca na dysku i w pamięci czytnik kanałów RSS. Instaluje się w zasobniku systemowym i informuje o nowych informacjach i aktualizacjach. Autorzy programu przewidują rozszerzenie funkcjonalności i możliwość wyboru wyglądu programu.

Cafe NewsCafe News - polski agregator aktualności
Prosty i funkcjonalny czytnik kanałów RSS. Zawiera wiele predefiniowanych kanałów. Pozwala na zaawansowaną konfigurację zgromadzonych kanałów, funkcjonalności programu, system oceniania.

BREInfo
Prosty czytnik kanałów RSS. Powstał na potrzeby Grupy BRE jako projekt promujący przyjazny dostęp do treści w Internecie. Aplikacja oferuje przejrzysty interfejs użytkownika, co szczególnie ważne nie ogranicza dostępnych kanałów do predefiniowanych. Jedyny minus to reklamy BRE w programie!

Google ReaderGoogle Reader
Google Reader to czytnik, który ma podstawową zaletę nad innymi programami - jest dostępny bezpośrednio ze strony WWW. Co często jest bardzo ważne dla osób które nie mogą instalować programów na komputerze na którym pracują (w firmie, kawiarence internetowej).

Orijinn News ReaderOrijinn News Reader
Doskonała konkurencja dla Google Readera. Bardzo prosty i przyjemny czytnik RSS, tak jak Google Reader jest dostępny bezpośrednio ze strony WWW. Mimo swojej prostoty czytnik zapewnia wiele zaawansowanych funkcji i doskonałą zgodność ze wszystkimi przeglądarkami.


Powyższy tekst dostępny jest również w Górnym Menu pod nazwą RSS.
Poprawiłem wyświetlanie polskich znaków diaktrycznych w newsach RSS (nareszcie!).

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: