Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Życzenia dla Twojej Walentynki

Życzenia dla Twojej Walentynki - 4.2 out of 5 based on 38 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)

 gotowe życzenia walentynkowe


Walentynki - 14 luty (Dzień Zakochanych)


Brakuje Ci pomysłu na oryginalne życzenia dla swojej Walentynki? Potrzebujesz inspiracji? Zajrzyj do naszego zbioru oryginalnych życzeń:
- Komórka: Gotowe do wysłania teksty SMS ->gotowe życzenia walentynkowe sms Walentynki - 14 luty Dzień Zakochanychgotowe życzenia walentynkowe sms
Wikipedia powie nam, iż:
Walentynki - święto zakochanych, obchodzone 14 lutego. Nazwa „walentynki" pochodzi od imienia św. Walentego, patrona zakochanych oraz osób chorych umysłowo. Tego dnia ludzie wysyłają do ukochanych "walentynki" - wiersz albo wyznanie miłosne. Niekiedy obdarzają się upominkami. W szczególności wiersze wysyłają mężczyźni do kobiet. Współcześnie święto to zyskało bardzo komercyjny charakter. Na terenie Polski Walentynki konkurują o miano tzw. święta zakochanych z miejscowym, rodzimym świętem słowiańskim zwanym potocznie Nocą Kupały lub Sobótką (ew. Świętem Kresu lub Nocą Świętojańską) - obchodzonym w okresie przesilenia letniego, w nocy z dnia 23 na 24 czerwca. Do Polski zapożyczone zostało z kultury anglosaskiej w latach 90-tych. Podobnie jak Halloween, Walentynki spotykają się z silną krytyką ze strony części społeczeństwa jako kolejne obce Polakom zapożyczenie i amerykanizm. Argumentuje się, iż święto to wspierane jest głównie przez amerykański przemysł (stosunkowo często zarzuca się mu zbytnią komercjalizację - zdecydowana większość wszelkiego rodzaju gadgetów świątecznych np. kartek z życzeniami jest importowana), przez co wypierane są znacznie starsze, rodzime tradycje (np. takie jak wspomniana już Kupalnocka), nie posiadające równie bogatego zaplecza marketingowego. Przeciwnicy "walentynek" zwracają ponadto uwagę na geograficzną niewłaściwość kalendarzowej lokalizacji "święta miłości" - w środku trwania srogiej słowiańskiej zimy, co uwidacznia w jak ślepy sposób zwyczaj ten został przeniesiony z zachodniej kultury masowej. Dla odmiany słowiańskie Święto Kresu (sobótka, Noc Kupały) obchodzona jest w środku lata - pory roku pełnej ciepła, życia i płodności. Najostrzejsze ataki przeciwników zwyczaju "walentynek" dotyczą promowania ich obchodów przez szkoły publiczne - a więc instytucje, które powinny dbać o narodową tradycję i uczyć szacunku dla niej, a nie bombardować swoich wychowanków (powszechnie uważaną za ogłupiającą) zachodnią i obcą komercyjną tradycją.

...bo każda okazja jest dobra do pogłębiania swojej wiedzy ;-)

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: