Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Diablo 2 + Expansion Set - recenzja gry

Diablo 2 + Expansion Set - recenzja gry - 4.7 out of 5 based on 38 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)

recenzja gry -  Diablo 2 Expansion Set


Diablo 2 + Expansion Set - recenzja gryŚwiat jest w wielkim niebezpieczeństwie. Potężne siły zła mają zamiar zapanować na światem. Nikt, ani nic ich nie może powstrzymać, sieją spustoszenie i śmierć. Tylko ty możesz zapobiec katastrofie. Stań do walki jako jeden z siedmiu bohaterów i pokonaj zło.

O co chodzi…
Świat podzielony jest na pięć pięknych krain połączonych ze sobą za pomocą teleportów! Po wielu latach na ziemie przybywają zastępy potężnych potworów które zamierzają zniszczyć i zapanować nad krainami. Oprócz hord stworów przybywają również trzej bracia Mefisto, Diablo i Baal! Ten ostatni zamierzać dotrzeć do twierdzy kamienia świata i zapanować nad wszystkim! Tylko ty możesz mu w tym przeszkodzić!


Pierwsze wrażenie
Gdy uruchomiłem grę powitało mnie ładne Menu. Gdy już zacząłem rozgrywkę stwierdziłem że gra może być nudna i nieciekawa z powodu swojej grafiki. Jednak myliłem się… Gra jest pełna dynamiki i akcji, aż nie sposób się nudzić. Gdy tylko wpadniesz w trans nie zawracasz uwagi na grafikę tylko niszczysz wszystko na swojej drodze! Przechodząc kolejne etapy, w fabułę gry wprowadzają nas przyjemne filmiki! Gra ma około cztery lata a gram w nią po dziś dzień.

30836109

Rozgrywka
Naszą przygodę rozpoczynamy od wyboru jednego z pośród siedmiu bohaterów, a są to między innym:
--Barbarzyńca
--Czarodziejka
--Nekromanta
--Druid
--Palladyn

Każdy bohater ma swoje mocne i słabe strony, jedni są bardziej odporni na żywioły, drudzy mają dużo energii a jeszcze inni kontrolują naturę. To od ciebie zależy kogo tak naprawdę polubisz.. Ja gram od zawsze gram barbarzyńcą i jestem w stanie odpowiednio go wyposażyć by gra była łatwa. A co jak skończysz grę. Grasz dalej tylko na nowych poziomach trudności co towarzyszy nowym bronią i zbroją.

14625015


Moc
Jak już wspomniałem o niszczeniu wrogów, to właśnie oni dają nam tzw. doświadczenie, dzięki któremu rośniemy w silę. I to wszystko? Nie! Za odpowiednią ilość doświadczenia awansujemy na kolejne poziomy co towarzyszy zdobywaniu mocy.

Każda postać a swoje własne umiejętności a jest i około trzydziestu. Np. barbarzyńca potrafi szybko niszczyć i dodają za pomocą okrzyków dodatkową energie. Czarodziejka włada żywiołami, potrafi wywołać burze, zamrażać wrogów a nawet ich palić. Druid wzywa zwierzęta na pomoc a nekromanta nieumarłych.

30860328

Grafika
Tutaj niema nic szczególnego. Tylko zwykły widok z góry (z ukosa). Jednak na pochwałę zasługuje różnorodność krain:

Akt I- mnóstwo zieleni i drzew
Akt II- jałowa pustynia i nic więcej
Akt III- mroczne bagno
Akt IV-piekło
Akt V-piękne wyżyny zasypane śniegiem

17243375

Dźwięk

Oprawa dźwiękowa jest na wysokim poziomie. Bardzo dobrze opracowane wybuchy, strzały i krzyki. Również na pochwałę zasługują rozmowy pomiędzy postaciami. W polskiej wersji językowej mowa jest bardzo staranna i w miarę wolna.

17706234


Bonus
Bo zakończeniu dowolnego poziomu trudności mamy możliwość otworzenia szóstego sekretnego świata. Jest on bardzo ciekawy i jajcarski gdyż walczymy z ..Krowami.

Istnieje też plotka o drugim świecie w trybie multi. Podobno można otworzyć wrota gdzie walczymy z połączonym Mefisto, Diablo i Baal. Ale to tylko plotki.

441095656

Multiplayer
Osobiście nie grałem ale wiem że istnieje możliwość tworzenia drużyn i walczenia z innymi grupami. Istniej możliwość handlu pomiędzy graczami. Podobno raz na jakiś czas na świat wychodzi potężną bestia która po zabiciu daje wspaniały amulet.

441136031

Podsumujmy
Może i gra niema zbyt wspaniałej grafiki ale za to oferuje rozgrywkę na wiele godzin. Dużo dynamiki i akcji. Za każdym razem nowe losowe przedmioty. A tryb multi daje możliwość walki w grupach i z innymi graczami. Tak więc szczerze polecam tę grę.Moja ocena
Grafika: 6/10
Dźwięk: 9/10
Grywalność: 10/10

Plusy
+ Super zabawa
+ szybka akcja
+ super moce

Minusy
- Brak możliwości zapisania gry w dowolnym momencie

Informacje o grze

producent: Blizzard Entertainment
wydawca: Blizzard Entertainment
dystrybutor PL: CD Projekt
zobacz: pomoc techniczna dystrybutora
kategoria: gry akcji cRPG

Data Premiery:
Świat: 29 czerwca 2001
Polska: 29 czerwca 2001

tryb gry: single / multiplayer
tryb multiplayer: LAN / Internet | liczba graczy: 1 - 8
wymagania wiekowe: 16+

nośnik: 1 CD | cena: 80 PLN
Rozsądne wymagania sprzętowe:
Pentium II 300MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D.

Grę testowano na
Amd Sempron :2,7 Ghz
512 Ram
Radeon 9500 128Mb

Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie:

Sonda

Czy byłeś chory na COVID-19?

Tak - 21.7%
Nie - 54.2%
Być może - 24.1%
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się