Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Uwaga na dziury w Windows Media Player

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)

darmowe usuwanie simlocka Specjalnie spreparowana lista ulubionych utworów może posłużyć do zdalnego uruchomienia szkodliwego kodu. Lukę odkryto po tym, jak doszło do ataków DoS na Windows Media Players – czytamy w serwisie Arcabit.pl.

Błąd występuje w bibliotece wmvcore.dll. Można go wykorzystać do przepełnienia bufora. Zagrożeni mogą się czuć przede wszystkim użytkownicy korzystający z MS Internet Explorera, bowiem ta przeglądarka automatycznie otwiera znajdujące się w witrynie pliki ASX. Zaleca się wyłącznie opcji automatycznego otwierania plików ASX do czasu, aż Microsoft opublikuje odpowiednią poprawkę. Wyłączenia można dokonać w sposób następujący: z menu przeglądarki wybrać 'Narzędzia' => 'Opcje folderów' => 'Typy plików', w ostatnim podmenu wystarczy zmienić program skojarzony z tym typem plików, na jakikolwiek inny, np. notatnik.

Poprawki Microsoftu już niebawem!

Według informacji Arcabit.pl, Microsoft już niebawem ma opublikować nowe poprawki dla swoich aplikacji w których wykryto błędy. Będzie ich sześć, jednak w tej grupie nie znajdą się newralgiczne patche dla Media Playera czy Internet Explorera, które mogłyby zapobiec wykorzystaniu przez hackerów wykrytych w tych programach nieprawidłowości.
W przygotowanych przez Microsoft poprawkach najprawdopodobniej znajdzie się łata dla krytycznego błędu w Visual Studio 2005. Jak podaje Arcabit.pl; nie wiadomo, czy w pakiecie będzie także łata dla niedawno znalezionej luki w różnych wersjach Worda. Dziura występuje w wielu wersjach edytora tekstów i może zostać wykorzystana do zdalnego zainfekowania komputera. Na razie nie ma jeszcze doniesień o atakach za pomocą tej luki.
W ramach poprawek opublikowane zostaną nowe wersje programów zabezpieczających i menedżerów pobierania dla produktów Microsoftu.

Źródło: Arcabit.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.



Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: