Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

spolszczenia do gier

 

Recenzje, porady i opisy nowinek sprzętowych.

 

 

Poradnik skutecznego używania mopa - Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro (STYJ02YM/STYTJ02YM)

Poradnik skutecznego używania mopa - Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro (STYJ02YM/STYTJ02YM) - 5.0 out of 5 based on 1 vote
1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 głos)

Po tym jak jeden z największych polskich sklepów nakręcił filmik reklamujący Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro, w którym kobieca dłoń nalewa wodę do pojemnika umieszczonego w robocie, co grozi bardzo łatwym zalaniem elektroniki robota, narodził się pomysł napisania krótkiego poradnika, jak TO robić poprawnie i mopować podłogi SKUTECZNIE.

 

Praktyczna instrukcja używania mopa Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro:

Wskazówki dotyczą używania pojemnika 2 w 1, czyli pojemnika służącego do jednoczesnego mopowania i odkurzania. Istnieje możliwość dokupienia samego pojemnika na wodę, jednak nie widzimy jakiegokolwiek sensu go posiadania (pewnie dlatego też producent przestał dodawać go do wyposażenia standardowego).

1. Przed założeniem mopa na tackę, którą zakłada się pod robota, należy zwilżyć mopa ciepłą wodą, dzięki czemu łatwiej się on zakłada, a przede wszystkim już od samego początku równomiernie jest rozprowadzana woda po mopie.

mopowanie 01 tacka mop

2. Zakładając mopa należy upewnić się, że nie założyliśmy go na tackę zbyt mocno, tak, aby otwory przez które dozuje się woda z dysz zbiornika na wodę nie były zasłonięte (zdjęcie powyżej). Należy zwrócić też uwagę, czy jest on założony równomiernie, bez zagięć itp. dzięki temu będzie dobrze przylegał do podłogi.

3. Po założeniu mopa na tackę, można polać go kilkoma kroplami swojego ulubionego środka do mycia podłóg. Użycie zbyt dużej ilości środka spowoduje efekt odwrotny do zamierzonego, nadmierne pienienie się spowoduje, że do mopa nie będzie czepiał się brud, a na podłodze będzie widać brudne smugi, więc kilka kropel w zupełności wystarczy (można je jeszcze ręką rozprowadzić równomiernie po mopie).

Robot sprzątający Xiaomi Mijia 2 w 1 (STYJ02YM) - recenzja po wysprzątaniu 1 km2

Robot sprzątający Xiaomi Mijia 2 w 1 (STYJ02YM) - recenzja po wysprzątaniu 1 km2 - 5.0 out of 5 based on 5 votes
1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (5 głosy)

Słowem wstępu

Odkurzacz "Xiaomi Mijia 2 w 1 odkurzanie i mopowanie" (kodowa nazwa: STYJ02YM/STYTJ02YM) to najnowszy model z 2019 roku (polska wersja z 2020 r.) sprzedawany pod marką Xiaomi. To 3. generacja robotów sprzątających marki Xiaomi, po pierwszej generacji - robocie Xiaomi Mijia z 2016 i drugiej generacji o nazwie "Xiaomi Mijia 1S". Obydwa pierwsze modele były produkowane dla Xiaomi przez firmę Roborock, która w swoim portfolio w międzyczasie wyprodukowała i zamieściła również popularny model S5, a ostatnio S6 i S5 Max oraz ich tańsze warianty (wszystkie ostatnie niezależnie od Xiaomi). Za produkcję najnowszej wersji STYJ02YM marki Xiaomi odpowiedzialna jest firma Viomi. Firma Viomi dotychczas w swoim portfolio posiada roboty Viomi V2 i Viomi V2 Pro, które są bliźniaczo podobne do modelu STYJ02YM, a ich funkcje niemal identyczne, choć o dziwo sprzedawane są zazwyczaj w dużo wyższej cenie, średnio 30%. Widać przy okazji wyraźnie, że Xiaomi walczy u podwykonawców nie tylko o to, aby produkty były wysokiej jakości, ale także w bardzo przystępnej cenie. Czy zawyżanie cen przez firmę Roborock (nowy model S6 jest niewspółmiernie drogi do możliwości) było właśnie tym powodem, przez który Xiaomi postanowiło podziękować Roborockowi za dotychczasową współpracę i zwróciło się do Viomi? (luźne gdybanie)

Czy warto kupić ten nowoczesny robot sprzątający?

Obok zmywarki, to najlepszy zakup ze sprzętów gospodarstwa domowego, nie ma co się zastanawiać.

Który model lepszy? Xiaomi 1S vs Roborock S5 vs Roborock 6 vs Xiaomi STYJ02YM?

Najlepszy jest robot STYJ02YM. Jeżeli nie masz czasu na czytanie, to na tym możesz zakończyć dalsze rozterki i szukać na niego najlepszej okazji ;)

img 20200202 135119Przyciski na obudowie

Nawilżacz powietrza Xiaomi Smartmi Evaporation Air Humidifier 4L - kompendium wiedzy

Nawilżacz powietrza Xiaomi Smartmi Evaporation Air Humidifier 4L - kompendium wiedzy - 5.0 out of 5 based on 4 votes
1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (4 głosy)

Opis i praktyczne wskazówki nt. używania nawilżacza powietrza Xiaomi Smartmi Evaporation Air Humidifier 4L.

xiaomi smartmi pure evaporative air humidifier 01

Czy ten nawilżacz jest bezpieczny?

Tak, gdyż jest to nawilżacz ewaporacyjny, który wykorzystuje naturalne zjawisko parowania wody, dzięki czemu jest bezpieczny dla zdrowia ludzi i zwierząt, a także nie zostawia białych osadów na meblach i nie wytwarza mgiełki. W przeciwieństwie do nawilżaczy typu sonicznego/ultradźwiękowego, które podgrzewają wodę w celu przyspieszenia jej parowania, przez co na meblach osadza się biały pył pochodzący z wody, a podgrzane cząsteczki wody krążą w powietrzu i zawierają wszystkie "brudy", które były w zbiorniku i samej wodzie, a następnie trafiają one do naszych płuc. Woda parująca w naturalny sposób z nawilżacza ewaporacyjnego nie zawiera tych "brudów", gdyż pozostaje on w zbiorniku na dnie. Dlatego w wielu krajach (np. USA) odradzane jest używanie nawilżaczy sonicznych/ultradźwiękowych, gdyż są szkodliwe dla zdrowia.

Jak zbudowany jest nawilżacz?

Nawilżacz składa się z dwóch części: górnej pokrywy i dolnego zbiornika. W dolnej części znajduje się zbiornik na wodę (4L), w którym obracają się ciasno ułożone talerze z tworzywa sztucznego. Talerze obracają się na "pałąku" i są rozbieralne. W jednej ze ścianek bocznych dolnej części znajduje się czujnik poziomu wody, u dołu są również otwory bezpieczeństwa, które spuszczają wodę, jeżeli dolna część zostanie przechylona lub zostanie wlana zbyt duża ilość wody poza dozwolony poziom, zabezpieczając w ten sposób przed zalaniem górnej pokrywy, w której znajduje się wentylator, elektronika i całe zasilanie urządzenia. Kabel zasilający jest na stałe przytwierdzony do górnej pokrywy, centralnie z tyłu.

Jakiej wody używać do nawilżacza ewaporacyjnego?

Można używać dowolnej wody, nie będzie ona szkodliwa dla zdrowia w nawilżaczu ewaporacyjnym. Natomiast warto stosować przynajmniej wodę przefiltrowaną prostym filtrem dzbankowym (typu "brita"), wtedy rzadziej będziemy musieli czyścić zbiornik nawilżacza i talerze.

Jak uzupełnia się wodę?

Wodę wlewa się bez otwierania urządzenia, bezpośrednio przez otwór w górnej części, a poziom wody jest sygnalizowany poprzez 5 diod LED znajdujące się na górnej pokrywie. Gdy poziom wody osiąga maksymalny stan zaczynają wszystkie migać. A gdy przelejemy, to woda zacznie się od dołu wylewać na podłogę.

Kompendium wiedzy oczyszczacza Xiaomi Mi Air Purifier 2S EU i CN

Kompendium wiedzy oczyszczacza Xiaomi Mi Air Purifier 2S EU i CN - 5.0 out of 5 based on 5 votes
1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (5 głosy)

Odpowiedzi na najpopularniejsze i najciekawsze, jak i najtrudniejsze pytania nt. oczyszczacza Xiaomi Mi Air Purifier 2S w wersji EU i CN.

 

Którą wersję oczyszczacza EU czy CN najlepiej kupić?

Krótko - wersję CN (czyli z dystrybucji chińskiej), bo mniej z nią problemów. Dokładniejsze wyjaśnienie różnic pomiędzy wersją CN i EU znajdziesz tutaj.

Nie mogę dodać oczyszczacza w wersji CN do aplikacji Mi Home!

Upewnij się, że zarejestrowałeś konto Xiaomi na region chiński. Nie dodasz urządzenia w wersji CN do konta zarejestrowanego na region europejski. Niestety regionów konta nie można obecnie zmieniać, dlatego musisz założyć nowe konto Xiaomi na region chiński.

Czy oczyszczacz oczyści cały mój dom?

Nie, oczyszczacz oczyści tylko powietrze w pokoju, w którym jest ustawiony. Pomiędzy pokojami z otwartymi drzwiami jest bardzo niewielka wymiana powietrza, dlatego oczyszczacz oczyści tylko powietrze w pokoju w którym się znajduje i zakup nawet 3x silniejszego oczyszczacza tego nie zmieni.

Do jak dużych pomieszczeń nadaje się oczyszczacz w wersji 2S?

Oczyszczacz w wersji 2S jest przeznaczony do pokoju o wymiarach maks. 39m2 i ma wydajność 310m3/h. Jeżeli Twój pokój jest większy, to zainteresuj się większymi oczyszczaczami: wersja Xiaomi Mi Air Purifier Pro ma 2x więcej wirników (wydajność 500 m³/h, powierzchnia 62m2) lub Xiaomi Mi Air Purifier Max (aż 125m2 i 1000m3/h). Podkreślamy jeszcze raz: żaden oczyszczacz nie oczyści całego mieszkania, oczyszczacz oczyszcza tylko pokój, w którym jest ustawiony.

Mi AP All Comparison ver2

Xiaomi Mi Air Purifier 2S - wyjaśnienie czym różni się wersja EU od CN?

Xiaomi Mi Air Purifier 2S - wyjaśnienie czym różni się wersja EU od CN? - 4.7 out of 5 based on 7 votes
1 1 1 1 1 Ocena 4.71 (7 głosy)

Xiaomi Mi Air Purifier 2S - wyjaśnienie czym różni się wersja EU od CN?Jeżeli nie masz czasu czytać dokładnego wyjaśnienia, to od razu kup wersję CN, czyli chińską Xiaomi Mi Air Purifier 2S i ciesz się świeżym powietrzem!

A jeżeli interesuje Cię dokładniejszy opis, to zapraszamy do dalszej części tego artykułu, zależnie od Waszego zainteresowania tym tematem.

Niniejszy artykuł jest w zamierzeniu jednym z czterech artykułów nt. oczyszczacza powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2S. Kolejnymi trzema artykułami będą:
- kompendium wiedzy (już jest!)
- jego recenzja,
- poradnik jak całkowicie zautomatyzować pracę oczyszczacza, poprzez zastąpienie trybów Auto i Nocnego, własnymi regułami w trybie Automatyzacji,

- jak aktywować w wersji EU brakującą opcję w automatyzacji, opcję stężenia PM (tak pojawił się na to sposób i działa, niestety Xiaomi może to zablokować w każdej chwili, ale narazie cieszymy się, że można ;) )

Xiaomi Mi Band 1/1S/2 - instrukcja obsługi i wskazówki

Xiaomi Mi Band 1/1S/2 - instrukcja obsługi i wskazówki - 4.2 out of 5 based on 35 votes
1 1 1 1 1 Ocena 4.20 (35 głosy)

Xiaomi Mi Band Mi Fit instrukcja obsługiJakiś czas temu na łamach naszego serwisu pojawiła się recenzja inteligentnej opaski Xiaomi Mi Band. Bez wątpienia jest to jeden z najpopularniejszych prezentów świątecznych jak i gadżetów z kategorii "smart". Aby początkową radość korzystania z tego gadżetu nie zepsuł brak jakiejkolwiek instrukcji w języku, który nie składa się wyłącznie z płotków i daszków itp., przygotowaliśmy dla Was krótką instrukcję pierwszych (i dalszych) chwil zabawy z Mi Bandem.

 Rozpakowałeś Mi Banda? Rozpoczynamy przygodę:
1. Naładuj opaskę (1,5-2h) z USB (ładowanie z ładowarki może istotnie skrócić żywotność baterii).
2. Włóż srebrny/czarny moduł w czarną opaskę i całość załóż na rękę ;-).
3. Zarejestruj darmowe konto na: https://account.xiaomi.com/pass/register (bo zakładanie konta w aplikacji Mi Fit często nie działa poprawnie), najlepiej na adres email, a nie numer telefonu. Poczekaj na email aktywacyjny konta, zajrzyj do folderu SPAM poczty. Niestety Czasami serwery Xiaomi mają problemy i email aktywacyjny może dojść dopiero po kilku godzinach, a nawet dniach.
4. Pobierz, ale jeszcze nie instaluj OBOWIĄZKOWĄ do działania opaski aplikację "Mi Fit" z Google Play:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xiaomi.hm.health&hl=pl
5. Idź do pokoju, w którym nie ma żadnej innej opaski Mi Band.
6. Uruchom bluetooth w telefonie.
7. Zainstaluj i uruchom aplikację Mi Fit, zaloguj się na założone wcześniej konto i dokonaj parowania opaski (pojawi się komunikat o lekkim puknięciu w opaskę).
8. Przejrzyj ustawienia w aplikacji (włącz wedle uznania powiadomienia z aplikacji o smsach, z whatsapp itp., włącz powiadomienia o połączeniach telefonicznych itp.).
10. Koniec podstawowej konfiguracji! Baw się dalej!