Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Nowe Web Gadu-Gadu 2.0 beta

Nowe Web Gadu-Gadu 2.0 beta - 3.3 out of 5 based on 4 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
rozmowa_gg Od niemal dwóch lat z Gadu-Gadu można korzystać również poprzez serwis WWW. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma konieczności instalacji programu, wystarczy wejść na odpowiednią stronę, zalogować się i można prowadzić konwersacje. Jest to nieoceniona pomoc w przypadku gdy skorzystać możemy jedynie z komputera, do którego mają dostęp również inne osoby - w szkole, pracy czy u znajomego lub w każdym innym miejscu gdzie nie można GG instalować.
Teraz można skorzystać nie tylko ze stabilnej wersji Web Gadu-Gadu 1.3 ale również z wersji beta Web Gadu-Gadu 2.0. Nowa wersja niesie ze sobą znaczące zmiany i udogodnienia. Wersja WEB 2.0 Gadu-Gadu jest w pełni zgodna z protokołem Gadu-Gadu, działa w technologii JavaScript i AJAX, dzięki czemu nie ma konieczności instalowania maszyny wirtualnej Java.

Web Gadu-Gadu działa w przeglądarkach Firefox (co najmniej 1.5) oraz Internet Explorer (co najmniej 5.5). Niestety nie współpracuje z Operą ze względu na to, iż Opera nie wspiera w odpowiednim stopniu technologii AJAX. Właśnie jednak AJAX jest kluczowym atutem wersji Web 2.0 Gadu Gadu, dzięki tej technologii zawartość strony WWW jest aktualizowana bez „przeładowywania” strony.

Korzystanie z najnowszej testowej wersji WEB 2.0 Gadu-Gadu (beta) jest bardzo proste: wystarczy wejść na stronę web20.gadu-gadu.pl i zalogować się do swojego konta GG. Nowe WEB Gadu-Gadu posiada podstawowe funkcje, m.in. statusy dostępności użytkownika, katalog publiczny, emotikony oraz książkę adresową, do której można importować kontakty z innych wersji programu.

Źródło: Gadu-Gadu

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: