Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Yes! Yes! Yes! - hitem 2006 roku

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia do gier
Internauci wybrali ulubione wyrażenia 2006 roku. Użytkownicy sieci za najpopularniejsze sformułowanie ubiegłego roku uznali okrzyki byłego premiera Marcinkiewicza - "Yes, yes, yes".
Redaktorzy serwisu Wiadomości Wirtualnej Polski poddali wnikliwej analizie hasła, które w zeszłym roku zrobiły wielkie kariery medialne. Przez cały grudzień w Słowniku 2006 przedstawiali sformułowania, które wdarły się przebojem do języka polskiego i zagościły – już na stałe – w naszej świadomości.

Zdaniem internautów prawdziwym hitem minionego roku jest radosne „Yes, yes, yes”, wypowiedziane i „wykonane” przez Kazimierza Marcinkiewicza na zakończenie negocjacji budżetowych UE.

Entuzjastyczny okrzyk byłego premiera został doceniony przez 24 proc. użytkowników. Na drugim miejscu uplasowało się – lansowane przez Ludwika Dorna – sformułowanie „Wykształciuch”, które wybrało 18 proc. osób biorących udział w sondzie WP. „Prawie jak” i „Łże-elity” zajęły ex aequo trzecie miejsce. Każdy z tych terminów zdobył 13 proc. głosów.

Na następnych miejscach znalazły się kolejno „Bandyctwo, biurokractwo” (8 proc.), „Semantyczne nadużycie” i „Układ” (7 proc.), „Taśmy prawdy” (4 proc.). Stawkę zamykają zwroty „Ubekistan” oraz „Z Zidane’a” (3 proc.).

Źródło: Media2.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: