Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Co nowego w KDE?

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
darmowe mp3Od pewnego czasu trwają prace nad kolejną, oznaczoną numerem 4, wersją środowiska graficznego KDE, działającego między innymi w Linuksie. Nowe wydanie ma być przyjaźniejsze, ładniejsze i bardziej stabilne od poprzednich.
Pierwszą zauważalną zmianą będzie dużo ładniejsza szata graficzna zdecydowanej większości komponentów środowiska, uzyskana dzięki zastosowaniu wektorowej grafiki w formacie SVG. Nowe menu startowe będzie posiadało zakładki i wyszukiwarkę, dzięki którym łatwiej zorientujemy się w naszych dokumentach i zainstalowanych programach. W nowym KDE znajdziemy także ikony przygotowane przez grupę Oxygen. Najważniejsze zmiany dotyczyć będą jednak wnętrza środowiska, które bazować będzie na czwartej wersji biblioteki Qt, która między innymi umożliwi portowanie środowiska na systemy Windows i MacOS X. Dzięki Qt 4 środowisko będzie wymagało dużo mniejszej ilości pamięci RAM i będzie działać dużo szybciej. W nowym KDE nastąpi zmiana z dotychczas używanego systemu komunikacji międzyprocesowej DCOP na bardziej rozbudowany D-Bus, pojawi się także API o nazwie Solid, które ułatwi programistom aplikacji obsługę komunikacji ze sprzętem. Zmiany dotyczyć będą także pulpitu, nowa aplikacja o nazwie Plasma zintegruje dotychczas używane: Kicker (panel narzędziowy), KDesktop (obsługa pulpitu) i Super Karamba (widżety na pulpicie). Jedną z ciekawostek będzie możliwość używania widżetów z dostępnego w MacOS X programu Dashboard. Aktualnie, data wydania KDE w wersji czwartej nie jest jeszcze znana.

Źródło: KDE

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: