Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Bezpieczeństwo klientów mBanku zagrożone!

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia do gier Ostatnio, o czym pisaliśmy serwis hacking.pl opublikował informacje o lukach w zabezpieczeniach serwisu Allegro. Jak nas poinformował Rafał Pawlak z hacking.pl publikacja zmobilizowała czytelników serwisu do sprawdzenia zabezpieczeń innych dużych platform i systemów finansowych, z których codziennie korzystają polscy Internauci.


Okazało się, jak wskazuje Hacking.pl, że jeden z dwóch największych banków wirtualnych w Polsce posiada luki, które po kliknięciu w odpowiednio spreparowany link pozwalają na dostęp do konta bankowego zalogowanego klienta tej instytucji.

Na szczęście, nie ma możliwości wykonania przelewów - czyli teoretycznie nasze pieniądze są bezpieczne gdyż każda transakcja musi być uwierzytelniona hasłem jednorazowym z karty kodów. Błędy w systemie dają jednak pełen wgląd do: danych o właścicielu konta (adres zamieszkania, e-mail itp.), historii przelewów (odbiorca i kwota), informacji o lokatach, danych dotyczących kart kredytowych (numer karty, limity, producent), informacji o zaciągniętych kredytach, ubezpieczeniach, listy przelewów / zleceń stałych, numerów list haseł jednorazowych.

Luki w systemie mBanku znalazł jeden z czytelników Hacking.pl - Michał Majchrowicz - wspólnie z Łukaszem Lachem z Hacking.pl. Ze względu na duże zagrożenie związane z wykorzystaniem błędu - do czasu poprawienia systemu przez pion techniczny banku - serwis nie publikuje konkretnych informacji dotyczących odnalezionych podatności.


Źródło: Hacking.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: