Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Compiz 0.3.6

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia Ukazała się kolejna wersja linuksowego menedżera okien Compiz. W stosunku do poprzedniej wersji poprawiono obsługę programów działających w trybie pełnoekranowym i zaktualizowano część wtyczek.
 Compiz to otwarty menedżer okien wykorzystujący możliwości systemów XGL/AIGLX tworzony przy sporym udziale firmy Novell. Compiz może zastępować standardowe menedżery GNOME (Metacity) i KDE (Kwin), dzięki czemu w tych środowiskach możemy korzystać z zaawansowanych efektów graficznych takich jak wirtualne pulpity w formie sześcianu, animowanie minimalizowania i maksymalizowania okien, podgląd wszystkich otwartych okien i wiele innych dostępnych w postaci wtyczek. Całość w minimalnym stopniu obciąża procesor, wymagana jest tylko w miarę dobra karta graficzna.

Więcej na temat menedżera Compiz znaleźć można na stronie twórców. Paczki instalacyjne są dostępne w repozytoriach większości najpopularniejszych dystrybucji.

Źródło: Compiz

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: