Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

VLC i MPlayer nielegalne we Francji

VLC i MPlayer nielegalne we Francji - 5.0 out of 5 based on 1 vote
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia do gierOd początku nowego roku we Francji obowiązuje nowa ustawa, według której zabronione jest oglądanie filmów zapisanych na DVD za pomocą oprogramowania obchodzącego zabezpieczenia CSS.
CSS (Content Scrambling System) to system kodowania zawartości płyt DVD, ograniczający możliwość odtwarzania filmów tylko do obszaru, w którym został wydany. Ze względu na niski poziom bezpieczeństwa wykorzystanego algorytmu, CSS został dość szybko złamany, co umożliwiło swobodne odczytywanie nośników za pomocą dowolnych urządzeń i oprogramowania. Jedną z najpopularniejszych bibliotek służących do obchodzenia tych zabezpieczeń jest libdvdcss, używany między innymi przez aplikacje VLC i MPlayer.

Od teraz, używanie we Francji tych programów do odtwarzania nawet legalnie nabytych filmów DVD jest zabronione i zagrożone karą 135 euro.

Źródło: Dr Jekyll & Mr Hyde

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: