Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Polska odmiana Ubuntu

Polska odmiana Ubuntu - 5.0 out of 5 based on 1 vote
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
ubunt Ubuntu to jedna z najpopularniejszych dystrybucji Linuksa. Grupa entuzjastów skupionych wokół polskiego forum użytkowników tego systemu przygotowała bardzo ciekawą jego odmianę, skierowaną szczególnie do początkujących użytkowników.
Ubuntu.pl 6.12 Elokwentny Emu bazuje na Ubuntu 6.10 Edgy Eft, wydanym w październiku tego roku. Polska odmiana jest dodatkowo spolszczona i rozszerzona o kodeki audio i wideo, instalatora Neostrady i garść przydatnych darmowych programów na zamkniętych licencjach. Prócz tego, dodano polski poradnik wyjaśniający większość problemów, na które natykają się początkujący użytkownicy.

Więcej informacji na temat tego ciekawego projektu znaleźć można na forum Ubuntu.pl, a obraz płyty CD jest do pobrania ze strony projektu (ze względu na obciążenie serwerów zalecamy korzystanie z sieci Torrent).

Źródło: forum.ubuntu.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: