Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Powrót monarchii w Polsce?

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
darmowe usuwanie simlocka Posłowie Halina Murias z LPR i Artur Górski z PiS wystąpili kilka tygodni temu z tajną inicjatywą, by mocą uchwały Sejmu ustanowić w Polsce monarchię. Nowym królem IV RP według projektu, pod którym podpisało się 46 posłów z PiS, LPR i PSL, miałby zostać Jezus. Jakie jest uzasadnienie projektu?
Otóż zdaniem posłów istnieją liczne argumenty historyczne i teologiczne przemawiające za intronizacją Jezusa, mianowicie chrzest Polski, katolicka tradycja kraju i narodu oraz 350. rocznica ogłoszenia przez Jana Kazimierza Maryi Królową Korony Polskiej w podzięce za ocalenie Częstochowy przed potopem szwedzkim. Kolejnym krokiem będzie zapewne zredukowanie liczby ministrów do 12 i wykluczenie z ich grona kobiet.

Dla miłośników cytat z wystąpienia posła Górskiego (polecamy lekturę całości):
Polska potrzebuje potężnej protekcji, by szczęśliwie po wyjściu z Egiptu przejść przez pustynię czasu wyrzeczeń i osiągnąć w końcu szczęśliwy byt, którego naród upatruje w budowie IV Rzeczypospolitej. Dziś ojczyzna nasza jest w najwyższej potrzebie, by na duchowym tronie Polski zasiadł Król Królów i Pan Panujących. […] Tego aktu intronizacji od władzy Rzeczypospolitej Polskiej od kilku lat domaga się w sposób konsekwentny i stanowczy nasz naród. [..] Wysoka Izbo! Nadszedł czas, by koło naszej narodowej historii rozpoczynającej swój bieg od chrztu Polski osiągnęło jego najwznioślejsze dopełnienie w akcie intronizacji Jezusa Króla Polski. Od tego Sejmu zależy, czy nasz naród będzie budował swe dalsze dzieje na niezniszczalnym fundamencie wiary, nadziei i miłości w Chrystusie Królu.

Źródło: Rzeczpospolita

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: