Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Miętowe Ubuntu

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
ubunt Linux Mint to specjalna, rozszerzona wersja najpopularniejszej dystrybucji Linuksa – Ubuntu. W przeciwieństwie do oryginału, od razu po instalacji znajdziemy w niej większość potrzebnych kodeków, wtyczek i zamkniętych programów.
 
Większość użytkowników Ubuntu po zainstalowaniu systemu ma problemy z odtwarzaniem muzyki, filmów i oglądaniem multimedialnych stron WWW (na przykład z animacjami Flash). Sytuacja ta wynika z tego, że podstawowe Ubuntu jest zbudowane jedynie z komponentów na licencjach udostępniających źródła, a większość kodeków i wtyczek, mimo, iż jest dostępne za darmo, posiada zamknięte źródła.

Twórcy Linux Mint postanowili przygotować system, który standardowo zawiera najczęściej potrzebne wtyczki, dzięki czemu od razu po instalacji dostajemy w pełni funkcjonalny system. Prócz tego, Linux Mint posiada lekko zmodyfikowane schematy graficzne i w pełni skonfigurowane repozytoria (korzysta z tych samych co Ubuntu).

Dosłownie przed chwilą ukazała się nowa wersja Linux Mint, oznaczona numerem 2.1. Bazuje ona na Ubuntu 6.10 (używa tych samych repozytoriów i pakietów), domyślnie dostępnym środowiskiem jest GNOME. Linux Mint 2.1 "Bea" posiada także lepsze wsparcie dla kart Wi-Fi (standardowo dostępne sterowniki dla 40 modeli), znajdziemy tam także najnowszą betę odtwarzacza Flash, Realplayer 10, OpenOffice 2.1 i odświeżone schematy graficzne.

Więcej informacji na temat tej ciekawej odmiany Ubuntu na stronie twórców, z której można pobrać obraz płyty CD.
Źródło: Linux Mint

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: