Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Vista vs. XP raport z testów porównawczych

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia do gierPrincipled Technologies, firma analityczna z Północnej Karoliny specjalizująca się w badaniach wydajności technologii opublikowała ostatnio raport z testów porównawczych osiągów systemu Windows Vista i Windows XP SP2. Badanie polegało na zarejestrowaniu czasów reakcji w typowych zadaniach biznesowych. Spośród najważniejszych wniosków jeden ma szanse wywołać spore zaskoczenie: interfejs Aero Glass ma niewielki, praktycznie niezauważalny wpływ na wydajność systemu - czas reakcji z włączoną kompozycją wydłuża się zaledwie o jedną dziesiętną sekundy.
W pozostałych wnioskach czytamy, że Windows Vista w większości przypadków szybciej reagował na polecenia użytkownika po restarcie niż Windows XP. W trakcie pracy systemy zachowywały się generalnie podobnie - czasami szybsza była Vista, czasami XP z tym, że jeśli starszy system okazywał się szybszy, to była to różnica rzędu pół sekundy. Testy wykonywano na sprzęcie i konfiguracji dostarczonej przez Microsoft. Program testów opracowała firma analityczna. Komputery testowe to desktopy Dell XPS 600, HP a1320y i HP d4100e, notebook Dell XPS M170 oraz tablet Toshiba Tecra M4. Kompletny 47-stronicowy raport z dokładnymi wykresami czasów reakcji dla każdego zadania i każdego systemu znaleźć można na stronach Principled Technologies w formacie PDF.

Źródło: Arstechnica

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: