Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Wkręcamy i jesteśmy wkręcani

Wkręcamy i jesteśmy wkręcani - 4.0 out of 5 based on 4 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia
Wczoraj było Prima Aprilis - nie umieściliśmy jednak żadnego fałszywego newsa o tym jak powiększyć pojemność swojej pamięci za pomocą dwóch kamieni i kołka (choć to akurat jest do zrobienia, tyle że potem trudno z owej pamięci korzystać). Wysublimowany i wyjątkowy dowcip wymyślić nie jest łatwo. Niektórym jednak udało się to całkiem nieźle - zobaczmy jaki były najlepsze dowcipy w historii 1 kwietnia. (wybór subiektywny)
1. Seksowny telewizor
W 1962 roku, technik telewizyjny pracujący w Szwedzkiej telewizji, Kjell Stensson, ogłosił na wizji, że wynaleziono nową technologię przesyłu obrazu, która umożliwi widzom odbiór obrazu w kolorze. Aby mieć kolorową telewizję, trzeba było naciągnąć na telewizor nylonową pończochę. Stensson pokazał na wizji jak ubrać telewizor. Widzowie musieli uwierzyć mu na słowo, że obraz zmienił się na kolorowy - wielu uwierzyło i 1 kwietnia 1962 roku, telewizory zaczęły być seksowne.

2. Żniwa spaghetti
W 1957 roku, szanowana stacja telewizyjna BBC, wyemitowała program o szwajcarskiej fermie spaghetti. Na filmie przedstawiono proces zbierania makaronu spaghetti z drzew. Farma spaghetti miała znajdować się w Szwajcarii. Po programie, do stacji zadzwoniło wiele osób z pytaniem, jak uprawiać spaghetti. Całość audycji możecie obejrzeć poniżej:


3. Leworęczny burger
W 1998 roku Burger King, ogłosił w Sunday Times wprowadzenie nowego produktu na rynek. Miał to być hamburger dla leworęcznych. Według „oficjalnej” informacji prasowej. “Left-Handed Whopper” miał składać się z tych samych składników co hamburger dla praworęcznych, tyle że miały być one obrócone o 180º dla poprawy smaku i wygody osób leworęcznych. Po opublikowaniu newsa, w restauracjach Burger King nie tylko proszono o wersję dla leworęcznych ale również wiele osób pytało o swojego „prawidłowego”, praworęcznego burgera.

4. Soviet Union w Internecie
1984 rok - Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich jeszcze istnieje. W Usenecie pojawia się wiadomość, że ZSRR zdecydowało się na wejście do Usenetu by móc podjąć dyskusje i otworzyć się na ludzi z Ameryki i Europy. Wiadomość podpisana była przez Konstantina Ustinowicza Czernienkę - I sekretarza KC i ówczesną głowę ZSRR. Wiadomość wysłano z adresu chernenko@kremvax.UUCP i kończyła się słowami „And now, let’s open a flask of Vodka and have a drink on our entry on this network. So: NA ZDAROVJE!
W wejście ZSRR do Sieci uwierzyło sporo ludzi, a żart Pieta Beertema uważany jest za pierwszy dowcip w Sieci.

5. Latający autobus
spolszczenia
W 1950 roku, wiele gazet na całym świecie obiegło zdjęcie przelatującego nad Placem de la Concorde w Paryżu autobusu. Komentarze brzmiały zawsze jednakowo - „patrzcie jak powodzi się Francuzom”. W informacji może i nie ma niczego niezwykłego - ale zwróćcie uwagę na to że był rok 1950 i nie było wtedy, ani komputerów, ani Photoshopa.

 

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: