Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Co zamiast systemowego Notatnika?

Co zamiast systemowego Notatnika? - 4.7 out of 5 based on 6 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)

spolszczenia do gier Niby prosta sprawa, mały systemowy Notatnik do podglądania plików tekstowych. Ale przecież i jego można zastąpić go czymś sprawniejszym. Czymś co ma możliwość otwierania kilku dokumentów w zakładkach, otwiera większe niż Notatnik pliki czy podświetla składnię języka HTML. Oto lista 5 najpopularniejszych zastępców systemowego Notatnika.

  • GridinSoft Notepad 3.3 – rozbudowany edytor tekstowy, dostęny w 7 wersjach językowych, z wbudowanym kalkulatorem i masą wodotrysków przewidzianych dla programistów, kosztuje 19€ lub 35€ w zależności od wersji.
  • Notepad++ - mały i darmowy edytor, prosty w użyciu, poza podświetlaniem składni ma niewiele do zaoferowania, prócz oczywiście prostoty – a to duża zaleta.
  • PSPad – darmowy edytor z dodatkowymi możliwościami, potrafi otwierać i zapisać nie tylko zwykły tekst, ale także pliki RTF, podświetla składnię HTML i innych języków programowania, rozbudowane opcje wyszukiwania i podmieniania słów… I wiele, wiele innych.
  • MetaPad – darmowy edytor z dużymi możliwościami konfiguracji, dostępna jest polska wersja językowa
  • Notepad2 – edytor open source, podobnie jak Notepad++ oparty na kodzie Scintilli, posiada jak każdy tego typu zastępnik, o wiele więcej funkcji niż Notatnik.

Źródło: www.benh.org

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: