Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Co jedzą bociany? Czym najlepiej je karmić?

Co jedzą bociany? Czym najlepiej je karmić? - 5.0 out of 5 based on 2 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)

co jedzą bocianyTemat późno zimowy lub wczesno wiosenny, idealny na weekend, gdy wiele osób wybiera się na spacer i spotykają na swojej drodze głodne, trzęsące się jeszcze z niskiej temperatury bociany. Ptaki te zdążyły już wrócić z ciepłych krajów, niestety zastały u nas zimowa aurę i trudno im samodzielnie znaleźć pożywienie. Wiele osób zadaje sobie pytanie czym  najlepiej dokarmiać bociany, które już są w naszym kraju? Co jest dla nich najzdrowsze i najlepiej im smakuje?

Bociany to przede wszystkim zwierzęta mięsożerne. Więc popularnych boćków nie wolno karmić np. makaronem, ziemniakami, chlebem, bułkami, produktami zawierającymi sól, gotowanymi lub panierowanymi resztkami z obiadu, gdyż takie jedzenie może być dla nich szkodliwe.

A co wolno im podawać? Dokarmiać bociany najlepiej kawałkami surowego mięsa drobiowego (serca, wątróbki, żołądki, również inne elementy drobiowe zawierające drobne chrząstki i kości). Bocian lubi też jeść małe nieczyszczone ryby, całe myszy, ugotowane na twardo i zgniecione wraz ze skorupką jajka. W razie wątpliwości zawsze najlepiej zasięgnąć opinii weterynarza.

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: