Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

iPhone 3G - telefon OK ale serwery już nie - czyli kolejna porażka iTunes

iPhone 3G - telefon OK ale serwery już nie - czyli kolejna porażka iTunes - 5.0 out of 5 based on 3 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia do gierKażdy zakupiony iPhone 3G musi zostać aktywowany przez Internet. Niestety, infrastruktura Apple najwyraźniej nie wytrzymała obciążenia - wiele osób z kolejki zostało po zakupie odesłanych do domu, gdy próba aktywacji urządzeń przeciągała się do 30-45 minut. 
Niektóre portale określiły sytuację mianem katastrofy. Użytkownicy, którzy przez wiele dni stali w kolejce, otrzymywali sprzęt i byli odsyłani do domu, by tam przeprowadzili aktywację. Proces przeciągał się bowiem do 30-45 minut, a niekiedy pracownicy sklepu po prostu dawali za wygraną. 

Wszystkiemu winne były serwery uwierzytelniające iTunes, które nie wytrzymały obciążenia. Zgodnie z doniesieniami, aktywacja iPhone'a 3G w dalszym ciągu jest utrudniona, zatem nie wszyscy mogą nacieszyć się jego funkcjami (patrz też: "Nowy stary iPhone, czyli iPhone 3G"). 

Co gorsza: wielu posiadaczy poprzedniej edycji iPhone'a próbowało przeprowadzić upgrade oprogramowania do wersji 2.0, co dodatkowo zatkało infrastrukturę Apple. Jak gdyby tego było mało, sprzęt, któremu nie udaje się połączyć z serwerami iTunes, restartuje się i ponawia próbę po chwili. Powoduje to, że obciążenie spada bardzo powoli.


Źródło:
http://www.idg.pl  

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: