Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Załóż darmowe konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Firefox 2.0 oficjalnie dostępny!

Firefox 2.0 oficjalnie dostępny! - 5.0 out of 5 based on 1 vote
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia do gierPo wczorajszym zamieszaniu związanym z publikacją plików instalacyjnych nowego Firefoksa, Mozilla dosłownie przed chwilą opublikowała oficjalne ogłoszenie na temat dostępnej nieoficjalnie od wczoraj przeglądarki Firefox 2.0. Tak jak wcześniej przypuszczaliśmy, stabilna wersja to ta sama kompilacja co wydana tydzień temu trzecia wersja kandydująca.
Nowy Lisek w porównaniu do wersji 1.5.07 wnosi całkiem sporo nowości. Pierwsze, co rzuca się w oczy to odświeżony interfejs i nowa domyślna skórka. Prócz tego mamy do dyspozycji wbudowaną ochronę przed stronami służącymi do kradzieży danych poprzez podszywanie się pod inne witryny (na przykład banków czy systemów aukcyjnych). Firefox może weryfikować strony z wewnętrzną listą, lub odpytywać Google.

Wbudowana wyszukiwarka posiada teraz funkcję podpowiedzi (działającą obecnie tylko w przypadku Google, Yahoo! i Answers.com), automatycznie uzupełniającą wpisywane przez nas frazy, uproszczono także dodawanie nowych wyszukiwarek. Poprawiono obsługę kart, każda karta posiada przycisk zamykania, dostępna jest też wygodna lista wszystkich otwartych kart. Z menu Historia mamy także dostęp do ostatnio zamkniętych kart. Domyślnym zachowaniem przeglądarki jest otwieranie stron w nowej karcie zamiast w nowym oknie.

W przypadku awarii przeglądarki mamy możliwość przywrócenia sesji, czyli otwartych stron, tekstu wpisanego w formularzach i aktualnie pobieranych plików. Bezpośrednio z poziomu przeglądarki możemy podglądać kanały RSS i sprawdzać pisownię w polach tekstowych (także po polsku). Menedżer zakładek rozszerzony został o tak zwane mikropodsumowania, czyli zakładki w których zamiast tytułu wyświetlają się na bieżąco aktualizowane dane z treści strony. Nowy Firefox obsługuje także język skryptowy JavaScript w wersji 1.7.

Na stronie Mozilli znajduje się oficjalna informacja wraz z pełnym opisem nowości.

Źródło: dovreprogramy.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie:

Sonda

Używasz antywirusa?

Tak - 74.8%
Nie - 9%
Czasami uruchamiam - 6.7%
Że co? Robię manicure i pedicure - 9.5%
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się