Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Nowa Opera ochroni przed oszustami

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia do gierNadchodzące wydanie przeglądarki Opera 9.1 będzie posiadać wbudowane zabezpieczenie przed stronami podszywającymi się pod inne serwisy i wykradającymi dane użytkowników. Według programistów Opery, zabezpieczenie ma być skuteczniejsze od podobnych rozwiązań przygotowanych dla Firefoksa 2.0 i Internet Explorera 7.0.
Każda odwiedzana przez użytkownika strona będzie sprawdzana w dwóch prowadzonych przez producenta bazach: witryn zaufanych i spisie znanych oszustów. Jeśli strona znajdzie się na liście "dobrych", w pasku adresu przeglądarki pojawi się ikonka "i", jeśli strony nie będzie w żadnej z baz zobaczymy ikonkę "?" zalecającą ostrożność przy podawaniu naszych danych. Jeśli zaś Opera dostanie informacje, że załadowana przez nas strona znalazła się na spisie oszustów, wyświetlone zostanie okno ostrzegające nas przed niebezpieczeństwem.

Kwestia wysyłania przez przeglądarkę danych o odwiedzanych przez nas stronach może budzić niepokój, jednak twórcy Opery twierdzą, że jest to jedyny sposób na skuteczną weryfikację witryn. Wysyłane dane nie będą szyfrowane, aby użytkownicy mogli sami przekonać się, co wysyła przeglądarka.

Co ważne - te rozwiązanie nie będzie spowalniało wczytywanie stron. Testowa wersja Opery z tym rozwiązaniem juz w ten piatek na stronie http://my.opera.com/desktopteam

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: