Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Linux Mint 6

Linux Mint 6 - 3.5 out of 5 based on 14 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia gier
Ukazała się finalna wersja szóstej edycji dystrybucji Linux Mint, noszącej nazwę kodową Felicia.

Linux Mint 6 bazuje na dystrubucji Ubuntu 8.10 'Intrepid Ibex'. Zawiera jądro w wersji 2.6.27, środowisko graficzne GNOME 2.24 i podsystem graficzny X.Org 7.4. Ponadto oferuje nowy menedżer oprogramowania, wsparcie dla FTP w mintUpload, obsługę proxy oraz historię aktualizacji w mintUpdate. Jest też mint4win - windowsowy instalator. Wprowadzono także zakładki w Nautilusie oraz wiele innych ulepszeń. Dodano narzędzie Giver do wymiany plików w sieci lokalnej oraz konfigurator firewalla Gufw. Pojawił się ponadto program do kontroli rodzicielskiej mintNanny.

Do instalacji wymagane jest 512 MB RAM oraz 2,5 GB wolnego miejsca. Oprócz głównego wydania dostępny jest także Linux Mint 6 "Universal", bootowana z płyty DVD wersja live. Obsługuje ona wiele języków ale nie posiada kodeków multimedialnych.

Źródło: Linux Mint

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: