Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

ContentID - pies na pirackie materiały

ContentID - pies na pirackie materiały - 3.9 out of 5 based on 7 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczeniaFirma Anvato zaprezentowała technologię o nazwie ContentID, która z założenia pomóc ma w walce z rozpowszechnianiem nielegalnych materiałów wideo. W skład wspomnianej technologii wchodzą 2 moduły - Perceptual Signature, oraz Perceptual Search. Pierwszy z nich zdaniem producenta jest narzędziem, które umożliwi symulację ludzkiej percepcji. Drugi natomiast to wyszukiwarka podobieństw pomiędzy oryginalnymi materiałami, a tymi publikowanymi w popularnych serwisach jak np. YouTube. Avanto dumnie podaje do informacji, że mechanizm w zaledwie 5 sekund potrafi przeskanować około miliona minut, czyli przeszło 16,6 tys. godzin ścieżek wideo, zachowując przy tym skuteczność na poziomie „99%”.

Jeśli technologia ContentID w praktyce okaże się tak skuteczna, jak zachwala ją obecnie producent, może oznaczać to znaczny przełom w ochronie praw autorskich, ale i niestety koniec takich serwisów jak np. YouTube czy DailyMotion.

źródło: www.dobreprogramy.pl  

Czy to tylko kolejny straszak ? Czy kolejna próba oczyszczenia internetu z nielegalnych nagrań video ? 
Kto to wie, ale jeżeli dojdzie do skutku, to pewnie zrobi się niezła kaszana.

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: