Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Spolszczenie gry Civilization V już jest! (z miesięcznym poślizgiem)

Spolszczenie gry Civilization V już jest! (z miesięcznym poślizgiem) - 4.4 out of 5 based on 9 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)

spolszczenie civilization vNareszcie firma Cenega tak jak w sierpniu obiecała i już Was o tym informowaliśmy, wydała spolszczenie do gry Civilization V. Szkoda tylko, że polscy gracze musieli czekać miesiąc na zlokalizowanie produktu. Miejmy nadzieję, że w przyszłości polski dystrybutor gry będzie starał się, aby produkt wychodził na polski rynek już od razu w polskim języku.

Po uruchomieniu platformy Steam, należy wejść we właściwości gry, a następnie w zakładce „Język” wybrać z listy język polski. Po zaakceptowaniu zmiany, pliki pobiorą się automatycznie. Warto podkreślić, iż gra jest w pełni zlokalizowana na język polski.

W sprawie udostępnienia aktualizacji polonizującej zabrał głos Konrad Rawiński, PR manager tytułu:

„Jesteśmy niezmiernie zadowoleni i dumni, iż polska wersja Sid Meier’s Civilization V jest już dostępna. Był to to bez wątpienia jeden z największych i najambitniejszych projektów. Największych, gdyż należy pamiętać, iż gra zawiera ponad 300 000 słów i kluczowe było przetłumaczenie ich zgodnie z „kanonem” znanym z poprzednich części. Najambitniejszych, ponieważ niezmiernie istotne było zapewnienie pełnej kompatybilności polskiej wersji z przyszłymi patchami międzynarodowymi. To wszystko udało się dzięki bezpośredniej i ścisłej współpracy z Firaxis Games i 2K Games. Wszystkie osoby żywo zainteresowane tematem polskiej wersji chciałbym przeprosić za miesiąc oczekiwania. Aczkolwiek, chciałbym również podkreślić, że jest to naprawdę bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę wielkość lokalizacji oraz zachowanie kompatybilności z przyszłymi patchami. Również progres jest widoczny w terminach. Przypomnę, iż w przypadku Sid Meier’s Civilization IV różnica między wydaniem angielskiej i polskiej wersji wyniosła ponad pół roku. Warto również podkreślić, iż firma Cenega jako pierwsza udostępniła polskim graczom rodzimą wersję Sid Meier’s Civilization III Complete (pod nazwą Sid Meier’s Civilization III: Złota Edycja w serii Kolekcja Klasyki) w grudniu 2006. Podstawowa wersja gry nie była dystrybuowana przez firmę Cenega i tym samym nie doczekała się polskiej edycji.”

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: