Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Scribus 1.3.3.7

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia do gier Ukazała się kolejna testowa wersja rozbudowanego darmowego narzędzia DTP – Scribusa. Mimo, iż program formalnie pochodzi z niestabilnej gałęzi, to nie powinien sprawiać on większych problemów.
Scribus umożliwia tworzenie różnego rodzaju publikacji - od prostych broszur poprzez biuletyny i gazetki do nawet książek. Cechuje się przejrzystym interfejsem, którego część rozwiązań i elementów nasuwa skojarzenia z takimi legendami jak chociażby QuarkXPress. Co ważne dla wielu użytkowników, interfejs ten jest polskojęzyczny, a sam program oferuje obsługę polskich znaków narodowych i dzielenie wyrazów. Scribus pozwala na wykorzystywanie czcionek TrueType, Type 1 i OpenType. Definiowanie kolorów jest możliwe w standardach RGB i CMYK. W publikacjach można wykorzystywać pliki graficzne w najpopularniejszych formatach (m.in. SVG, EPS, PSD, TIFF, JPEG, PNG). Umożliwia też generowanie elektronicznych publikacji w formacie PDF (również formularzy). Wersja 1.3.3.7 to głównie poprawki błędów znalezionych w poprzednim wydaniu. Prócz tego zaktualizowano tłumaczenia, rozszerzono funkcjonalność importu plików SVG i odświeżono grafikę. Od tej wersji przygotowywane są także paczki instalacyjne dla systemu OS/2. Nowy Scribus dostępny jest w wersji dla Windows i Linuksa (źródła i pakiety dla SUSE).

Źródło: Scribus

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: