Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Powietrzna projekcja obrazów 3D

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)

grafika Kilka tygodni po prezentacji urządzenia wyświetlającego obraz w formie hologramu, naukowcy z Instytutu NICT (National Institute of Information and Comunications Technology) opracowali nową, prostszą metodę projekcji trójwymiarowego obrazu w powietrzu.

Technologia zaprezentowana na Uniwersytecie w japońskim mieście Kobe przez grupę naukowców z Instytutu NICT składa się jedynie z cienkiego panelu, który wyświetla trójwymiarowe obrazy w powietrzu. W przeciwieństwie do projekcji hologramów, ta metoda nie wymaga zarówno dużych przestrzeni jak również zaawansowanych systemów optycznych. Wadą urządzenia, która wymaga dopracowania, jest wyświetlanie obrazu obróconego o 180 stopni w płaszczyźnie pionowej.

Prostota wykonania tego urządzenia pozwala spodziewać się, że technologia już niedługo zostanie wykorzystana przez producentów urządzeń elektronicznych.

Źródło: Tech On

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: