Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Zobacz największych spamerów

Zobacz największych spamerów - 5.0 out of 5 based on 2 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
email Organizacja Spamhaus zaktualizowała listę największych światowych spamerów. Według statystyk, te dziesięć osób jest odpowiedzialna za 80% spamu trafiającego do użytkowników w Europie i Północnej Ameryce.
W zaktualizowanej liście znalazło się także miejsce na zdjęcia spamerów, na razie połowy osób. Za najgorszego spamera uznano Alexa (znanego także pod pseudonimem Aleksey) z Ukrainy, powiązanego z rosyjskim gangiem spamerskim. Kolejne pozycje zajmują między innymi Leo Kuvayev z Rosji oraz Michael Lindsay, którego firma zajmująca się hostingiem oferuje specjalne pakiety dla spamerów.

Dostępne są także listy najgorszych państw, na której króluje USA oraz operatorów internetowych. Telekomunikacja Polska zajmuje w nim siódme miejsce za niewystarczającą dbałość o bezpieczeństwo. Całą listę zobaczyć można na stronach organizacji Spamhaus.

Źródło: Spamhaus

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: