Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

KupimyKlub.pl - Razem to możliwe!

KupimyKlub.pl - Razem to możliwe! - 2.8 out of 5 based on 11 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)

dNowa inicjatywa w Polsce, mająca na celu zgromadzenie sympatyków piłki nożnej, którzy chcą zostać współwłaścicielami klubu piłkarskiego oraz mieć wpływ na najważniejsze decyzje związane z rozwojem klubu.

Projekt KupimyKlub.pl jest nową inicjatywą w Polsce, mającą na celu zgromadzenie sympatyków piłki nożnej, którzy chcą zostać współwłaścicielami klubu piłkarskiego oraz mieć wpływ na najważniejsze decyzje związane z jego rozwojem. Projekt został zainspirowany powodzeniem brytyjskiego projektu myfootballclub.co.uk.

Nowa inicjatywa w Polsce, mająca na celu zgromadzenie sympatyków piłki nożnej, którzy chcą zostać współwłaścicielami klubu piłkarskiego oraz mieć wpływ na najważniejsze decyzje związane z rozwojem klubu.

Projekt KupimyKlub.pl jest nową inicjatywą w Polsce, mającą na celu zgromadzenie sympatyków piłki nożnej, którzy chcą zostać współwłaścicielami klubu piłkarskiego oraz mieć wpływ na najważniejsze decyzje związane z jego rozwojem. Projekt został zainspirowany powodzeniem brytyjskiego projektu myfootballclub.co.uk.

 Akcję rozpoczął w 2007 roku były brytyjski dziennikarz sportowy Will Brooks. W ciągu pierwszych dwóch tygodni udało się wówczas zgromadzić 13 tys. użytkowników. W niespełna rok zebrano dzięki składkom członkowskim środki na zakup klubu z niższej ligi angielskiej. W tej chwili projekt liczy ponad 30 tys. członków.

Dzięki akcji myfootballclub powstała drużyna Ebbsfleet United, która już odniosła swój pierwszy sukces w zeszłym sezonie zdobywając F.A Trophy i pokonując 1:0 drużynę Torquay United na stadionie Wembley w obecności ponad 40 tysięcy kibiców. W obecnym sezonie drużyna Ebbsfleet United po pięciu kolejkach ligowych zajmuje dziewiątą pozycję z dorobkiem ośmiu punktów.

Polski projekt KupimyKlub.pl powstał dzięki współpracy szerokiego grona osób, których łączy pasja do piłki nożnej. Stworzyli oni wstępny opis projektu, jego założeń. Jednak jak wspominają autorzy projektu, jest on otwarty dla wszystkich kibiców piłkarskich, którzy chcą się przyłączyć, wyrazić swoje zdanie, pomysły, dyskutować na forum, tak by przyczynić się do rozwoju projektu, do jego końcowej wersji i w efekcie stworzenia klubu piłkarskiego. To właśnie wszyscy uczestnicy mają decydować o kształcie przyszłego klubu.

Założeniem autorów jest prowadzenie klubu według współczesnych standardów, z odpowiednim zapleczem szkoleniowym oraz infrastrukturą. Jednym z podstawowych elementów działania klubu będzie zapewnienie odpowiedniego zaplecza szkoleniowego młodym zawodnikom, którzy docelowo stanowić będą o sportowej i finansowej sile klubu.

Inicjatywa ma również na celu zgromadzenie wokół projektu osób dysponujących odpowiednimi kwalifikacjami do prowadzenia klubu oraz wspierających projekt od strony prawnej i organizacyjnej na jego poszczególnych etapach.

Klub będzie finansowany dzięki składkom członkowskim. Obecnie realizowany jest pierwszy etap projektu, którego celem jest zgromadzenie minimum 50 tysięcy użytkowników, którzy poprzez darmową rejestrację wyrażą wstępnie chęć poparcia inicjatywy. Etap pierwszy zakończy się w lipcu 2009 roku, wówczas wszyscy użytkownicy zostaną poproszeni o zdeklarowanie członkostwa (nie jest ono obowiązkowe można zrezygnować).

Tutaj zaczynie się etap drugi polegający na wpłaceniu składki członkowskiej w wysokości 20 złotych na rok. Wówczas opublikowana zostanie liczba potencjalnych członków oraz oszacowana kwota, jaką będzie dysponować stowarzyszenie oraz klub. Na tej podstawie przeprowadzona zostanie analiza możliwych inwestycji. Pod uwagę będzie brany zakup drużyny z niższej klasy rozgrywek lub budowa drużyny od podstaw. Równolegle etap drugi zakłada poszukiwanie potencjalnego sponsora dla projektu oraz przyszłego klubu. Zakończenie oraz weryfikacja etapu drugiego zaplanowana jest na grudzień 2009.

Etap trzeci zarazem ostatni zakłada:
1. Rejestrację klubu oraz stowarzyszenia, uchwalenie statusu i wybór władz klubu.
2. Wybór oraz zakup działającego klubu lub odpowiedniego zaplecza sportowego do rozwoju klubu i budowa klubu od podstaw. Decyzja o wyborze lokalizacji klubu zostanie podjęta m.in. na podstawie propozycji przedstawionych przez samych uczestników. W przypadku pomyślnego rozwoju projektu organizatorzy zakładają również, że znajdą się kluby lub nawet gminy (udostępnienie infrastruktury), które same zgłoszą chęć wzięcia udziału projekcie. Przejęcie klubu lub współpraca z gminą, które same zgłosiłyby akces, może być rozsądnym rozwiązaniem.
3.Rozpoczęcie statutowej działalności klubu.
4. Zakończenie oraz weryfikacja etapu trzeciego zaplanowana jest na grudzień 2010.

Projekt jest otwarty dla każdego kibica piłki nożnej. Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie projektu www.kupimyklub.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: