Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Aero w Viście Home Basic?

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
windows vistaNajtańsza, najprostsza wersja Home Basic systemu Windows Vista jako jedyna nie pozwala na skorzystanie z nowego interfejsu graficznego Aero Glass. Okazuje się jednak, że jest możliwa aktywacja za pomocą zmiany jednego klucza w rejestrze systemowym.
Aby tego dokonać, wystarczy uruchomić edytor rejestru (regedit), w którym należy odnaleźć lokalizację HKEY_CURRENT_USER -> Software -> Microsoft -> Windows -> DWM i zmienić w niej wartość klucza Composition na 1 oraz Composition Policy na 2. Potem trzeba jeszcze ponownie uruchomić usługę Desktop Windows Manager Session Manager poprzez restart systemu lub wykonanie w konsoli z uprawnieniami administratora poleceń net stop uxsms i net start uxsms.

Pamiętać jednak należy, że Aero Glass wymaga odpowiedniej karty graficznej (obsługującej DirectX 9.0, posiadającej wsparcie sprzętowe dla technologii Pixel Shader 2.0 i głębię kolorów 32 bity na piksel) wraz z sterownikiem opartym o Windows Vista Display Driver Model (WDDM).

Źródło: WinMatrix

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: