Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Mortyr III: Akcje Dywersyjne - recenzja gry

Mortyr III: Akcje Dywersyjne - recenzja gry - 4.4 out of 5 based on 42 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)

Mortyr III: Akcje Dywersyjne - recenzja gry
(Battlestrike: Force of Resistance)mortyr 3Kilka dni temu, po niemałych staraniach, w mych spragnionych grania łapskach znalazło się cienkie pudełko z grą Mortyr III: Akcje Dywersyjne. Nie tracąc dużo czasu, umieściłem płytę z grą do napędu i czekałem, aż instalator skopiował na mojego twardziela tysiące małych pliczków. Po całej tej operacji wstrzymałem oddech i kliknąłem dwukrotnie na ikonkę odpowiadającą za uruchomienie dzieła City Interactive. Jakie są moje odczucia po kontakcie z trzecią częścią Mortyra? Zapraszam do minirecenzji (czyli skupiam się TYLKO na tym, co jest najważniejsze przy ocenie - bez opisu fabuły itp.)!

Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket


Jeśli ktoś umie błyskawicznie kojarzyć fakty, to z pewnością zauważył we wstępie przesłanki mówiące o długości gry. Jako, że ostatnio czasu na granie mam bardzo mało, wyrażenie "Kilka dni temu" jest niepokojące. Niestety - gra jest krótka jak udział na Mistrzostwach Świata Polaków w 2006r. - produkt można bez problemów przejść w dwa niezbyt intensywne wieczory, co, nawet na grę za niecałe 20zł, jest zdecydowanie za krótkim czasem.

Jeśli chodzi o fabułę, to można o niej napisać tylko to, że... jest. Jakaś tam ciągłość między misjami jest zachowana, są wykreowane postacie, ale szczerze mówiąc - nawet gdyby zaserwowano nam sam zestaw misji, bez jakiegokolwiek ciągu fabularnego, nie zmieniłoby to mojej oceny.

Jedną z nielicznych zalet trzeciego Mortyra jest różnorodność misji - raz podkładamy ładunki wybuchowe, innym razem zestrzeliwujemy samoloty, a w kolejnej misji czyścimy obóz wroga. Nie żeby od razu coś wspaniałego, ale widać, ze troszkę nad celami misji pomyślano.

Przejdę teraz do sfery technicznej. Grafika stoi na średnim poziomie - o ile modele broni, NIEKTÓRE tekstury albo design mapy wykonano bardzo dobrze (z naciskiem na to pierwsze), to już, np: modele postaci wykonano po macoszemu. Cieszy fakt, że gra działa bardzo sprawnie - nie doświadczyłem nagłych spadków wydajności, albo niespodziewanych powrotów do windowsowskiej tapety. W dodatku na moim komputerze produkt bez większych problemów działał na wysokich detalach i w rozdzielczości 1024x768. Nie sposób wspomnieć w tym miejscu o dużej ilości bugów. Ot, dla przykładu: zapisałem grę będą na drabinie. Jaki skutek? Po wczytaniu tegoż zapisu nie mogłem się ruszać! Wnioski każdy sobie sam wyciągnie. Również wykrywanie kolizji jest bardzo słabe - przenikanie przez ściany to rzecz normalna w tej produkcji.

Jeśli chodzi o dźwięk - jest dobrze. Muzyka nie odstrasza, a efekty dźwiękowe (strzały, wybuchy itp.) są na przyzwoitym poziomie. Na sam koniec zostawiłem sobie AI. Ano dlatego, iż ten aspekt jest bardzo słaby - przeciwnicy nie reagują na rzucony pod nogi granat i atakują nas na zasadzie: "Biegnij do przodu i daj się zabić"...

Mortyr III: Akcje Dywersyjne to typowy średniak. Radzę przed jego kupnem sprawdzić nowości w tanich seriach albo inne gry dostępne w kioskach - na pewno znajdziecie coś lepszego.


OCENA: 5+/10

PLUSY:
- różnorodność misji
- miejscami grafika i dźwięk
- niezła optymalizacja
- przyznam - strzela się nawet fajnie ;-]

MINUSY:
- drętwa fabuła
- długość gry
- wszechobecne bugi (głównie błędy w wykrywaniu kolizji)
- słabiutkie AI przeciwników (a właściwie jego brak)

Grę testowano na:
Pentium IV 3,2GHz | 512MB | Radeon 9600 256MB |

Minimalne wymagania sprzętowe:
Pentium 4 1.6 GHz | 512 MB RAM | karta grafiki 64 MB

Autor recenzji:
MATchlesS (MTS)

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie:

Sonda

Smog w Polsce to