Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Jest już pierwsza luka w IE7

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia do gierJuż pojawiła się informacja o pierwszej luce w nowym wydaniu IE7!

Błąd dotyczy obsługi adresów URL zaczynających się od "mhtml:", odpowiednio spreparowana strona może uzyskać dostęp do dokumentów z innych równocześnie otwartych witryn. Poziom zagrożenia został określony jako mniej krytyczny.
Błąd dotyczy wersji dla systemu Windows XP SP2, z naszych informacji wynika, że wersja na Vistę jest bezpieczna. Na razie jedynym sposobem na zabezpieczenie się jest wyłączenie w przeglądarce obsługi skryptów.

Aktualizacja, 19.10.2006, 20:27

Microsoft wydał oficjalne stanowisko w tej sprawie - okazało się, że opisywana luka tak naprawdę dotyczy nie tyle wersji 7 przeglądarki, co samego Internet Explorera - a ściślej mówiąc programu Outlook Express. Z tego względu błąd nie występuje w systemie Windows Vista, co udało nam się sprawdzić przed publikacją newsa. Microsoft poinformował także, że nie są znane próby eksploatacji tej luki, a korporacja analizuje problem - następnie w zależności do skali zagrożenia wydany zostanie poradnik bezpieczeństwa lub poprawka w ramach comiesięcznych biuletynów.

Źródło: dobreprogramy.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: