Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Zawieszanie się Worda normalną funkcją programu

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia do gierMicrosoft poinformował, że zawieszanie się programu Word jest normalnym zachowaniem, które ma uniemożliwić rozprzestrzenianie się wirusów.
Mati Aharoni odkrył trzy błędy w Wordzie, które powodują zawieszenie się aplikacji przy próbie otwarcia odpowiednio spreparowanych plików. Sprawą zajęło się Microsoft Security Response Center, które stwierdziło, że przedstawione zachowanie nie świadczy o dziurze w Wordzie ale jest zachowaniem zamierzonym. Dzięki temu w przypadku napotkania nieprawidłowości w otwieranym pliku, które potencjalnie mogłyby spowodować wykonanie szkodliwego kodu, Word zawieszając się ochroni użytkownika. Ponadto do Microsoftu zostanie wysłany raport, który pozwoli zbadać sytuację. Według Microsoftu aplikacja biurowa to nie serwer i nie powinno się wymagać od niej wysokiej stabilności. Ponadto w sytuacji zagrożenia ważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa niż przerwanie pracy użytkownikowi.

Chociaż twierdzeniu o mniejszym złu nie można odmówić odrobiny racji to jednak pojawia się pytanie: dlaczego Word musi się zawiesić? Przecież mógłby przerwać otwieranie pliku i wyświetilć komunikat błędu. Rodzi się więc podejrzenie, że programiści w Microsofcie nie znają do końca działania swojego kodu i na wszelki wypadek przerywają działanie całej aplikacji. Przy okazji opisywana "funkcja" wpisuje się w panującą w Microsofcie tendencję do rozwiązywania wielu problemów po swojemu, bez sprawdzenia jak zmianę odczują użytkownicy i jak w podobnych sytuacjach radzą sobie inni producenci oprogramowania.

Źródło: Slashdot

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: