Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Opera 9.20 już jest!

Opera 9.20 już jest! - 5.0 out of 5 based on 1 vote
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia do gierFinalna, stabilna wersja najnowszej wersji Opery została oficjalnie udostępniona kilkadziesiąt godzin temu. Producent wzbogacił przeglądarkę o funkcję Szybkie Wybieranie (Speed Dial), zestaw narzędzi dla deweloperów oraz poprawił jej bezpieczeństwo.
Użytkownik korzystający z nowej funkcjonalności po otwarciu nowej karty ujrzy 9 miniaturek aktualnych zrzutów stron z ulubionych wraz z krótkim opisem. Kliknięcie w miniaturkę przekierowuje przeglądarkę na wskazaną stronę. Dostępny jest nowy skrót klawiaturowy: naciśnij ctrl + liczbę od 1 do 9 by otworzyć pre definiowaną zakładkę.

Oprogramowanie dla deweloperów pozwala na dokładną analizę aktualnie przeglądanej strony, przejrzenie nagłówków HTTP, cookies czy edycję arkuszy stylów css z "podglądem na żywo".

W stosunku do poprzedniej wersji poprawiono kilka błędów dotyczących bezpieczeństwa przeglądarki m.in. błąd krytyczny związany z X Window System dla systemów Linux oraz możliwość dziedziczenia kodowania znaków w ramkach, co mogło umożliwić atak typu cross-site scripting. Ponadto skorygowano drobne błędy jak np. wyświetlanie filmów w serwisie YouTube w trybie pełnoekranowym oraz zwiększono stabilność przeglądarki.

Pełna lista zmian dostępna jest na stronie: http://operapl.net/lista-zmian-opera-920

Przygotowano wersje dla systemów Windows, Mac OS oraz Linux.

Aktualna dystrybucja nosi nazwę kodową Merlin.

Opera 9.20 jest dostępna do pobrania ze strony Pobierz

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: