Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Wyniki i wnioski z przeprowadzonych Sond

Wyniki i wnioski z przeprowadzonych Sond - 4.2 out of 5 based on 22 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
gry do pobraniaCzas zaprezentować wyniki przeprowadzonych niedawno sond i wyciągnąć krótkie wnioski.

Wyniki sond:
Sonda 1. Twoja karta obsługuje DirectX 10?
Sonda 2. Kupisz Windows Viste?
Sonda 3. Wybierz! ;-)
w dalszej części newsa...
Sonda 1. Twoja karta obsługuje DirectX 10?
Wyniki:
- Nie: 51.63%
- Tak: 38.83%
- Nie wiem 9.54%
Ilość głosujących: 461

Wnioski:
Ilość tytułów gier korzystających w pełni z instrukcji zawartych w directx 10 jest znikoma, a wiele z nich "udaje", że korzysta z directx 10 (patrz sprawa Crysisa). Microsoft sztucznie próbuje napędzić sprzedaż Windowsa Visty przez oferowanie nowych bibliotek directx 10 tylko na ten system. Sztucznie ponieważ directx 10 to tylko kilka dodatkowych instrukcji które bez problemu działałyby również na Windows XP. Z tych osoby głosujące na NIE jeszcze przez długi okres czasu będą mogły grać w gry posiadając wydajne karty graficzne z obsługą instrukcji directx 9.


Sonda 2. Kupisz Windows Viste?
Wyniki:
- Nie: 76.8%
- Tak: 23.2%
Ilość głosujących: 440

Wnioski:
Wbrew oczekiwaniom firmy Microsoft użytkownicy nie widzą potrzeby przesiadki z dopracowanego przez tyle lat systemu Windows XP na Viste. Być może jest spowodowane tym, iż aby komfortowo pracować na Viście w Notatniku (notepad.exe) potrzeba teraz 2GB RAMu i dwurdzeniowego procka, a na XP o wiele, wiele mniej! A gdy zechcemy odpalić jakąś wymagająca grę to już nawet 2GB RAMu może nam nie wystarczyć pod Vistą, ale na pewno pod XP 2GB wystarczą na włączenie nawet dodatkowych efektów w grze. Nowy system według głosujących nie oferuje im nic czego nie mieli by już na XP... Niezadowolenie z nowego systemu MS przekłada się też na widoczny na wzrost użytkowników takich systemów jak Ubuntu, które oferują m.in. lepsze efekty graficzne kosztem znacznie mniejszych wymagań systemowych (w stosunku do Visty), a także bezpieczeństwo.


Sonda 3. Wybierz! ;-)
Wyniki:
- Pieprzę to! 66.09%
- Cukier 24.89%
- Sól 9.01%
Ilość głosujących: 233

Wnioski:

Nie zgadzasz się z moimi wnioskami? Masz odmienne zdanie? Zapraszam do dyskusji!

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: