Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Vista złamana!

Vista złamana! - 3.0 out of 5 based on 1 vote
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
crack download Windows Vista Pojawił się oryginalny crack dla najnowszego systemu operacyjnego koncernu z Redmond - Windows Vista. Piracka grupa "Pantheon" udostępniła rozwiązanie pozwalające na używanie pirackich kopii systemu w wersjach Home Basic, Home Premium oraz Ultimate bez potrzeby aktywacji. Oczywiście system jest w pełni funkcjonalny i nie posiada żadnych ograniczeń.
W porównaniu do krążących już od długiego czasu w Internecie cracków, podmieniających na przykład pliki aktywacyjne na ich odpowiedniki z wersji Beta 2, przedstawione tutaj rozwiązanie korzysta z mechanizmów aktywacyjnych, które Microsoft wbudował w system. Koncern dopuścił duże firmy, jak na przykład Asus, do rozpowszechniania preinstalowanej na nowych komputerach Visty, która nie wymaga aktywacji, ale jest przywiązana do specyficznego sprzętu. Te specjalne wersje systemu operacyjnego używają technologii System-Locked Pre-Installation 2.0 ( SLP 2.0 ) pozwalającej na zaszycie w nim informacji licencyjnych pozwalających na aktywację, jednak bez konieczności jej weryfikacji przez Microsoft. Na zabezpieczenie składają się trzy elementy: zaszyty w sprzęcie i podpisany przez Microsoft BIOS ACPI_SLIC, plik XML zawierający certyfikat odpowiadający ACPI_SLIC oraz odpowiedni klucz produktu OEM.

Grupa Pantheon udostępniła kompletne rozwiązanie, zawierające certyfikaty od Asusa, Della, HP i Lenovo razem z kluczami OEM dla systemów Vista Home Basic, Home Premium i Ultimate. To jednak za mało - aby to wszystko zadziałało, powstał także emulator pozwalający zainstalować przypisany producentowi OEM sterownik BIOS ACPI_SLIC, bez konieczności fizycznego posiadania odpowiedniego sprzętu.

Według doniesień, crack naprawdę działa. W rezultacie pirat otrzymuje aktywowaną, w pełni funkcjonalną kopię systemu operacyjnego, która przechodzi wszelkie testy Windows Genuine Advantage. Jedyna słabość tego rozwiązania polega na tym, że jest ono przywiązane do ściśle określonych kluczy. Jakie kroki w tej sytuacji podejmie gigant z Redmond, czas pokaże, ale jak widać piraci szybko rzucili rękawicę.

Źródło:
PC World Komputer

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: