Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Piraci chcą kupić sobie państwo

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
zeszyt_dlugopis.gif Poświęcony wymianie plików w sieci BitTorrent szwedzki serwis The Pirate Bay zamierza kupić Sealand - dawną platformę brytyjskiej marynarki wojennej znajdującą się na Morzu Północnym, której obecny właściciel ogłosił niezależność od Zjednoczonego Królestwa i utworzenie własnego państwa.
Cena za własne państwo nie jest niska, wynosi 504 milionów funtów. Ponadto Sealand nie jest uznawany przez inne państwa. Niemniej Pirate Bay liczy, że uda mu się w ten sposób uwolnić od międzynarodowych praw autorskich. W celu pozyskania środków obiecuje darczyńcom przyznawanie honorowego obywatelstwa Sealandu. The Pirate Bay zostało zamknięte w maju ubiegłego roku przez policję i musiało działać z Holandii. Jednak już w czerwcu wznowiło działalność w Szwecji. Problemy się jednak nie skończyły i nadal jest wiele nacisków na zamknięcie serwisu wspierającego piractwo. Jeśli nie uda się zebrać wymaganego pół miliarda funtów, Pirate Bay zacznie się rozglądać za innymi miejscami.

Źródło: The Local

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: