Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Ubuntu 7.04 Herd 2

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia do gierWłaśnie ukazała się druga testowa wersja (alpha) nowej wersji dystrybucji Ubuntu, której stabilne wydanie ma się ukazać w kwietniu tego roku.
Herd 2 to jeszcze bardzo niestabilne wydanie, jednak warto na nie zwrócić uwagę ze względu na sporą liczbę nowości i zmian. Nowe Ubuntu to przede wszystkim najświeższe testowe GNOME 2.17.5, najnowsza wersja klienta poczty Thunderbird, wsparcie dla upraszczającego konfigurację sieci protokołu Zeroconf i graficzne narzędzie do montowania dysków. Prócz tego poprawiono instalator, zaktualizowano pakiety z Debiana i bibliotekę GTK+ do wersji 2.10.7. Herd 2 używa ostatniej dostępnej wersji kandydującej nowego jądra (RC4), które wprowadza technikę łatwej wirtualizacji KVM. Więcej informacji na temat nowego testowego wydania Ubuntu na stronie twórców. Obrazy ISO dostępne są na głównym serwerze zwierciadlanym.

Źródło: Ubuntu

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: