Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Zmiany w Fedorze

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia do gierFedora Core to rozwijana przy współpracy z firmą Red Hat dystrybucja Linuksa. Bill Nottingham z Red Hata ogłosił niedawno decyzję o dość istotnej zmianie w repozytoriach projektu.
Siódma wersja Fedory, która światło dzienne ma ujrzeć pod koniec kwietnia, nie będzie już rozbita na dwa główne repozytoria: Core i Extras, które zostaną połączone w jedno duże. Prócz tego, nieco wzorując się na Ubuntu, postanowiono o stworzeniu trzech wersji instalacyjnych płyt ISO. Dostępne będą edycje Fedora Desktop, Fedora Server i Fedora KDE. Płyty LiveCD będą teraz wydawane tuż po premierze "zwykłej" wersji, a nie tak jak dotychczas, po dwóch miesiącach. W nowej Fedorze powinniśmy także znaleźć lepsze sterowniki kart sieciowych Wi-Fi, kart graficznych NVidii, szybkie przełączanie użytkowników i szyfrowanie plików. System ma się szybciej niż dotychczas uruchamiać i zamykać, sprawniejsza ma być także obsługa pakietów RPM. Do końca stycznia powinna ukazać się pierwsza wersja testowa Fedory, a do końca lutego programiści planują zamrożenie funkcjonalności i wydanie Test2. Miesiąc później powinien zakończyć się proces tłumaczenia, a do 26 kwietnia - poprawiania krytycznych błędów. Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie twórców. Przypominamy też, że w kwietniu ma być także wydana kolejna wersja Ubuntu.

Źródło: Fedora

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: