Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Mandriva Linux 2007.1 Alpha 1

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczeniaTwórcy dystrybucji Mandriva po wydaniu wersji 2007 rozpoczęli prace nad kolejną wersją, która będzie nosić numer 2007.1 i nazwę Hangzhou.

Wydana 31 grudnia pierwsza testowa Alpha w stosunku do ostatniej stabilnej wersji nie wnosi wielu zmian, do najważniejszych należą aktualizacja przeglądarki Firefox do wersji 2.0, a środowisk KDE i GNOME odpowiednio do 3.5.5 i niestabilnego 2.17. Użyto jądra w wersji 2.6.17. Stabilna, oficjalna wersja ma się ukazać pod koniec marca.

Mandriva Linux 2007.1 Alpha 1 dostępna jest w postaci trzech obrazów CD. Pobrać można wersję LiveCD ze środowiskiem GNOME (tylko dla procesorów 64 bitowych), LiveCD z KDE (tylko dla architektury i586) i uniwersalną płytę instalacyjną (dla obu architektur), posiadającą tylko minimalny zestaw pakietów. Więcej informacji o tej wersji na wiki twórców.

Źródło: DistroWatch

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: