Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Fedora 6 Live CD

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
linux2Po 3 tygodniach testów i poprawiania błędów w dystrybucji Fedor 6 uruchamianej bezpośrednio z płyty CD pojawiła się w końcu stabilna, a zarazem pierwsza oficjalna wersja Fedora 6 Live CD.

Wydanie bazuje na paczkach znajdujących się w systemie Fedora Core 6 znanego pod nazwą kodową jako "Zod" i dodatkowych kolekcjach pakietów. Na płycie znajdziemy miedzy innymi Linux 2.6.18, GNOME 2.16, GStreamer 0.10 , X.Org 7.1, AIGLX i Compiz przeznaczone do wyświetlania efektów 3D na pulpicie oraz wiele aplikacji w tym Beagle, F-Spot, Evolution, Firefox czy Ekiga. Szczegółowa lista zmian i zawartość LiveCD dostępna jest w oficjalnym ogłoszeniu.

Najnowszą wersję obrazu płyty (683 MB) Fedora 6 "Zod" Live CD można pobrać za pośrednictwem sieci BitTorrent oraz bezpośrednio z serwera firmy Red Hat. Płyty LiveCD udostępniane w ramach Fedora Core są świetnym sposobem na szybkie zapoznanie się z możliwościami nowej Fedory, dzięki nim możemy na przykład sprawdzić, czy w pełni obsłuży ona posiadany przez nas sprzęt.


Źródło: Fedora

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: