Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

KateOS 3.2

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
linux Ukazała się kolejna wersja ciekawej polskiej dystrybucji Linuksa – KateOS 3.2. Nowe wydanie wnosi poprawki błędów i nowe narzędzie do zarządzania pakietami.

Do najważniejszych nowości zaliczyć należy zmianę bootloadera, zrezygnowano z używania LILO na rzecz GRUBa. KateOS 3.2 pracuje pod kontrolą jądra w wersji 2.6.18.4 i używa biblioteki Glibc w wersji 2.5. Najnowsze wydanie zawiera także środowisko Xfce w wersji 4.4RC2, Gnome 2.16.2, KDE 3.5.5, OpenOffice.org 2.0.4, przeglądarkę internetową Firefox w wersji 2.0 oraz wiele innych programów w aktualnych wersjach.

Polskich użytkowników KateOS z pewnością ucieszy fakt dodania do systemu nowego skryptu ułatwiającego konfigurację popularnej usługi Neostrada. W nowym KateOS znajdziemy także program KatePKG służący do wygodnego zarządzania oprogramowaniem. KatePKG został napisany w PHP przy użyciu biblioteki php-gtk2, dzięki której w stosunkowo krótkim czasie można było stworzyć w pełni funkcjonalne narzędzie.

Więcej informacji o najnowszej wersji KateOS 3.2 na stronie twórców.

 

Źródło: KateOS

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: